13.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Sport Mistrzowie w dobie pandemii
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mistrzowie w dobie pandemii

Mimo panującej w 2020 roku pandemii udało się wyłonić mistrzów Ogniska TKKF Sokół, a więc najlepszych kręglarzy minionego roku.

Z pięciu zaplanowanych kulań mistrzowskich, które składają się na coroczną rywalizację o miano najlepszych zawodników sekcji udało się rozegrać cztery. Kwietniowe i czerwcowe turnieje przełożono na wrzesień-październik, a nie odbyły się jedynie zaplanowane zmagania na 12 grudnia. W efekcie na wynik końcowy składały się nie cztery, a trzy najlepszy wyniki, bo najgorszy rezultat tradycyjnie odrzucano. Nie wszystkim uczestnikom udało się jednak spełnić wymagane minimum.

Całoroczna rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach. Wśród kobiet rywalizowało sześć pań, ale tylko trzy zostały ostatecznie sklasyfikowane. Najlepsza okazała się Krystyna Kocemba, która zgromadziła 3430 punktów i wyprzedziła Magdaleną Kaźmierczak (3396) oraz Jolantę Janowicz (2554).

Z kolei w kategorii mężczyzn najlepszy w 9-osobowej stawce okazał się Rafał Wachowiak. Uzyskał on wynik końcowy 3509 punktów. Drugie miejsce zajął Kacper Przepiórka (3476), a trzecie Jacek Lewandowski (3443). Tuż za podium rywalizację ukończył prezes Zbigniew Staniszewski (3429).

Póki co nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się coroczny Wieczorek Mistrzowski, podczas którego wręczano puchary i łańcuchy najlepszym kręglarzom.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...