7.5 C
Śrem
sobota, 27 lutego, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Brodnica ubiega się o miliony na potrzebne inwestycje w gminie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Brodnica ubiega się o miliony na potrzebne inwestycje w gminie

Samorząd gminy Brodnica ubiega się o miliony na inwestycje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te, w przypadku otrzymania grantu, mają zostać przeznaczone na modernizację miejscowej biblioteki oraz szkoły w Iłówcu.

4,4 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych

W sumie gmina Brodnica ubiega się o 4,4 mln zł na obie inwestycje. Środki te mają zostać wydatkowane na konkretne zadania, jakimi są rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Iłówcu polegająca na dobudowie sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz salami wykładowymi, a także modernizację budynku Biblioteki Publicznej gminy Brodnica w Brodnicy oraz systemu grzewczego zasilającego budynek.

Brodnica ubiega się o 3,7 mln zł na tę pierwszą inwestycję, w ramach której powstanie obiekt o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 990 m2.

– Inwestycja zakłada dobudowę do istniejącego budynku szkoły parterowego budynku z dachem płaskim oraz dodatkowo modernizację kotłowni szkolnej, z której zasilany będzie również nowy obiekt – wyjaśnia Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica

Prace mogą rozpocząć się już w marcu

Inwestycja, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku gminy, mogłaby się rozpocząć już w maju tego roku. Wówczas plan zakłada, że nowa sala gimnastyczna mogłaby być oddana do użytku na jesień 2022 roku.

Natomiast jeśli chodzi o drugi gminny wniosek opiewający na kwotę 700 tys. zł, to tutaj terminy realizacji zadania wskazują okres od marca do września tego roku.

Poza wymianą pokrycia dachu budynku biblioteki stanowiącej obiekt zabytkowy przewidujemy również termoizolację poddasza, impregnację konstrukcji drewnianej dachu czy montaż instalacji odgromowej – wymienia wójt Pakowski. – Dodatkowo planujemy kompleksową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację kotłowni szkolnej, zasilającej m.in. bibliotekę, polegającą na zmianie dotychczasowego nieekologicznego rozwiązania systemu grzewczego opartego o dwa kotły wielopaliwowe na jeden kocioł ekologiczny automatyczny opalany pelletem – kończy wójt.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...