19.2 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportW styczniu piłkarzy czeka tylko bieganie?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

W styczniu piłkarzy czeka tylko bieganie?

W związku z utrzymaniem obostrzeń związanych z covidem-19 w przysłowiowej kropce są trenerzy i zespoły amatorskie z niższych lig, które planowały, a zarazem chciałyby rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej. Wszystko wskazuje na to, że do 31 stycznia pozostanie im samo bieganie, bo z boisk, sal, czy siłowni korzystać nie mogą.

We wtorek rząd podtrzymał obostrzenia związane ze sportem amatorskim i przedłużył termin ich obowiązywania do 31 stycznia. Dla piłkarzy-amatorów i zespołów niższych lig oznacza to, że nie mogą korzystać z obiektów sportowych, a tym samym rozpocząć przygotowania do rundy rewanżowej. W związku z narodową kwarantanną, która pierwotnie obowiązywała do 18 stycznia większość drużyn wznowienie treningów zaplanowała zaraz po tym terminie. Tymczasem piłkarze-amatorzy (bez kontraktów) są „uziemieni” na kolejne dwa tygodnie. Część zawodników rozpoczęła przygotowania nieoficjalnie w formie samego biegania, bo jak sami mówią tego im nikt zabronić nie może.

Dla mnie jest to zupełnie nielogiczne i niezrozumiałe – mówi Adrian Gościaniak, prezes Zawiszy. – Dzieciom zabrania się chodzić do szkoły, ale trenować mogą. Z kolei my dorośli do pracy chodzimy, ale grać w piłkę nie możemy – dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się Marcin Tomaszewski, trener Pogoni. – Gdy liczba zachorowań sięgała 30 tysięcy pozwolono nam trenować i grać, co prawda bez udziału publiczności, ale zawsze, a gdy teraz ta liczba radykalnie zmalała do 5-8 tysięcy, to nam się tego zabrania – mówi. – W związku z tym, że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przyspieszył inaugurację wiosny w klasie okręgowej i startujemy zaraz na początku marca, to w styczniu nie tylko my, ale i inne zespoły mają już umówione gry kontrolne, z których pewnie zmuszeni będziemy zrezygnować mimo iż boiska są już zarezerwowane. Jak więc mamy zaplanować okres przygotowawczy?. Zanosi się na to, że w styczniu piłkarze-amatorzy zamienią się w biegaczy – dodaje.

Póki co treningi i przygotowania do wiosny rozpoczęły te kluby, które mają podpisane kontrakty ze swoimi zawodnikami.

Poprzedni artykułGreen Bike Liga zawieszona
Następny artykułMistrzowie w dobie pandemii

A to ciekawe