8.5 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Kilka strażackich zastępów z JRG Śrem oraz OSP Dolsk, OSP Chrząstowo i OSP Wyrzeka bierze udział w akcji gaśniczej budynku mieszkalnego. Ogniem objęty jest dach i poddasze.

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili, że pali się poddasze budynku i potrzebne będą kolejne wozy bojowe. W drodze do pożaru była już jednostka JRG Śrem.

Szybko okazało się, że i to nie wystarczy, żeby uporać się z ogniem, który już wychodził poza obręb budynku. Płomienie przepaliły dach i jęzory ognia wychodziły ponad niego.

Na miejsce zadysponowano kolejne wozy gaśnicze m.in. z Dolska oraz Chrząstowa.

O pożarze powiadomiono również gminne władze. Na miejscu obecny był Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu oraz Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Już na tę chwilę wiadomo, że potrzebna będzie pomoc dla pogorzelców. Jednak jej zakres jeszcze nie został ustalony.

Przyczyny pożaru nie są znane. Akcja gaśnicza jeszcze trwa i nie zapowiada się, żeby w ciągu najbliższych kilku godzin się ona zakończyła.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...