15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Kilka strażackich zastępów z JRG Śrem oraz OSP Dolsk, OSP Chrząstowo i OSP Wyrzeka bierze udział w akcji gaśniczej budynku mieszkalnego. Ogniem objęty jest dach i poddasze.

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili, że pali się poddasze budynku i potrzebne będą kolejne wozy bojowe. W drodze do pożaru była już jednostka JRG Śrem.

Szybko okazało się, że i to nie wystarczy, żeby uporać się z ogniem, który już wychodził poza obręb budynku. Płomienie przepaliły dach i jęzory ognia wychodziły ponad niego.

Na miejsce zadysponowano kolejne wozy gaśnicze m.in. z Dolska oraz Chrząstowa.

O pożarze powiadomiono również gminne władze. Na miejscu obecny był Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu oraz Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Już na tę chwilę wiadomo, że potrzebna będzie pomoc dla pogorzelców. Jednak jej zakres jeszcze nie został ustalony.

Przyczyny pożaru nie są znane. Akcja gaśnicza jeszcze trwa i nie zapowiada się, żeby w ciągu najbliższych kilku godzin się ona zakończyła.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Nadchodzą silne wiatry! Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda za oknem jaka jest widzi każdy. Z każdą godziną będzie się ona pogarszała. W godzinach popołudniowych ma już dość mocno wiać. Prognozuje się wystąpienie...

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...