-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Śmiertelny wypadek z udziałem mieszkańców powiatu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śmiertelny wypadek z udziałem mieszkańców powiatu

Rodzina z Książa Wielkopolskiego wracała do domu. Nieszczęśliwy wypadek z fatalnym skutkiem sprawił, że trzy osoby trafiły do szpitala, a jedna poniosła śmierć na miejscu.

Tragiczna była miniona niedziela. Szczególnie traumatyczna dla rodziny ofiary oraz pozostałych uczestników wypadku drogowego, do którego doszło na drodze Żerków – Chrzan, to trasa prowadząca do Książa Wielkopolskiego. Rodzina z Książa Wlkp. wracała do domu, z przeciwnego kierunku jechał mercedes, którym kierował 56-letni mieszkaniec gminy Żerków. Ze wstępnych ustaleń policji, to właśnie ten mężczyzna doprowadził do śmiertelnego wypadku.

Na prostym odcinku drogi auto prowadzone przez mieszkańca Książa Wlkp. zderzyło się właśnie z mercedesem, który znalazł się na pasie ruchu prawidłowo jadącej kii.

Ze wstępnych ustaleń jarocińskiej drogówki wynika, że 56-latek w mercedesie z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą kią ceed, którą kierował 61-letni mieszkaniec Książa Wielkopolskiego. Po zderzeniu mercedes jeszcze uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wypadł w pole. Mercedesem jechał wyłącznie 56-latek. Kią podróżowało małżeństwo w wieku 61 i 58 lat oraz 5-letnie dziecko.

W wyniku wypadku najbardziej poszkodowany był 56-latek z mercedesa. Przez kilkadziesiąt minut o jego życie walczyli medycy, którzy ostatecznie tę walkę przegrali i mieszkaniec gminy Żerków zmarł na miejscu wypadku.

Pozostały osobom, w tym mieszkańcom naszego powiatu, nie stało się nic, co zagrażałoby ich życiu. Mały chłopiec, który podróżował kią, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszelkie okoliczności tragedii wyjaśniane są przez jarocińskich kryminalnych. Ciało denata zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Na czas działań służb droga w miejscu, gdzie zderzyły się auta, była zablokowana przez około cztery godziny.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...