-5.3 C
Śrem
poniedziałek, 18 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Okradziono seniorkę pod jej domem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Okradziono seniorkę pod jej domem

Śremska policja poszukuje sprawcy nikczemnej kradzieży dokonanej na 83-letniej kobiecie. Nieustalony sprawca wyrwał jej torebkę z dłoni i uciekł.

Do kradzieży doszło 5 stycznia przed godziną 17. O tej godzinie panował już półmrok i sprawca postanowił to wykorzystać. Nieznany i poszukiwany złodziej wyrwał seniorce, 83-letniej mieszkance Śremu, torebkę z dłoni i oddalił się z łupem.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta około godz. 16.45 wyszła z Kościoła przy ulicy Kilińskiego i szła w kierunku swojego bloku przy ulicy Chłapowskiego. Dosłownie na minutkę zatrzymała się przy Chłapowskiego 18 i rozmawiała ze znajomą. Następnie szła przejściem między blokami nr 16 i 14. Kiedy stała już przy swojej klatce schodowej i chciała sięgnąć po klucze do mieszkania, to ktoś wyrwał jej torebkę, którą trzymała tak mocno, że rączki od torebki zostały jej w ręce – informuje podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Wewnątrz torebki znajdowały się pieniądze, dokumenty i biżuteria w postaci trzech łańcuszków: jednego srebrnego i dwóch złotych. Na jednym z tych złotych zawieszony był krzyżyk.

Świadków tego przykrego zdarzenia lub osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Najlepiej kontaktować się z Naczelnikiem kryminalnych podkom. Dawidem Lempaszakiem tel. 572 896 549 – apeluje o pomoc śremska policja.

Mundurowi gwarantują również anonimowość.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...