-2.2 C
Śrem
piątek, 21 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Okradziono seniorkę pod jej domem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Okradziono seniorkę pod jej domem

Śremska policja poszukuje sprawcy nikczemnej kradzieży dokonanej na 83-letniej kobiecie. Nieustalony sprawca wyrwał jej torebkę z dłoni i uciekł.

Do kradzieży doszło 5 stycznia przed godziną 17. O tej godzinie panował już półmrok i sprawca postanowił to wykorzystać. Nieznany i poszukiwany złodziej wyrwał seniorce, 83-letniej mieszkance Śremu, torebkę z dłoni i oddalił się z łupem.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta około godz. 16.45 wyszła z Kościoła przy ulicy Kilińskiego i szła w kierunku swojego bloku przy ulicy Chłapowskiego. Dosłownie na minutkę zatrzymała się przy Chłapowskiego 18 i rozmawiała ze znajomą. Następnie szła przejściem między blokami nr 16 i 14. Kiedy stała już przy swojej klatce schodowej i chciała sięgnąć po klucze do mieszkania, to ktoś wyrwał jej torebkę, którą trzymała tak mocno, że rączki od torebki zostały jej w ręce – informuje podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Wewnątrz torebki znajdowały się pieniądze, dokumenty i biżuteria w postaci trzech łańcuszków: jednego srebrnego i dwóch złotych. Na jednym z tych złotych zawieszony był krzyżyk.

Świadków tego przykrego zdarzenia lub osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Najlepiej kontaktować się z Naczelnikiem kryminalnych podkom. Dawidem Lempaszakiem tel. 572 896 549 – apeluje o pomoc śremska policja.

Mundurowi gwarantują również anonimowość.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Nie brakuje chętnych na remont dróg w gminie

Do przetargu na remont dróg w Brodnicy stanęło trzech oferentów, przy czym żaden nie jest z naszego powiatu i każdy mieści się w cenie,...

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

„Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami...

Ponad pół powiatu w niebieskiej strefie ASF

Ponad pół powiatu śremskiego znalazło się w niebieskiej strefie ASF, czyli w obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tej strefie znalazły się gminy Śrem,...