0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Zapaliła się sadza w kominie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zapaliła się sadza w kominie

Kilka strażackich zastępów, w tym także te ze Śremu, zostało wysłanych do pożaru sadzy w kominie w Czmoniu. Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek.

W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza. Za oknem pogoda jaka jest, widzi każdy. To też mieszkańcy domków jednorodzinnych korzystają częściej i więcej z dobrodziejstwa kominków. Pech chciał, że jedno takie działanie zakończyło się… pożarem sadzy w przewodzie kominowym. Do pożaru sadzy doszło w Czmoniu.

Na miejsce skierowano zastępy OSP Czmoń i OSP Kórnik, a także jednostkę JRG Śrem. Chociaż nie jest to teren działania śremskich strażaków, leży on na obszarze objętym ochroną przez naszych strażaków, stąd również i dyspozycja dla nich.

2. 05.01.2021 – godz. 16:33 – Czmoń, ul. Polna – Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Na miejscu dwa zastępy z OSP Kórnik, OSP Czmoń oraz JRG Śrem.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku Środa, 6 stycznia 2021

Na miejscu okazało się, że podnośnik koszowy nie ma możliwości rozstawienia się i strażacy za pomocą stacjonarnych drabin musieli dostać się na dach i dalej do przewodu kominowego, który ugaszono.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...