24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZapaliła się sadza w kominie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zapaliła się sadza w kominie

Kilka strażackich zastępów, w tym także te ze Śremu, zostało wysłanych do pożaru sadzy w kominie w Czmoniu. Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek.

W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza. Za oknem pogoda jaka jest, widzi każdy. To też mieszkańcy domków jednorodzinnych korzystają częściej i więcej z dobrodziejstwa kominków. Pech chciał, że jedno takie działanie zakończyło się… pożarem sadzy w przewodzie kominowym. Do pożaru sadzy doszło w Czmoniu.

Na miejsce skierowano zastępy OSP Czmoń i OSP Kórnik, a także jednostkę JRG Śrem. Chociaż nie jest to teren działania śremskich strażaków, leży on na obszarze objętym ochroną przez naszych strażaków, stąd również i dyspozycja dla nich.

2. 05.01.2021 – godz. 16:33 – Czmoń, ul. Polna – Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Na miejscu dwa zastępy z OSP Kórnik, OSP Czmoń oraz JRG Śrem.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku Środa, 6 stycznia 2021

Na miejscu okazało się, że podnośnik koszowy nie ma możliwości rozstawienia się i strażacy za pomocą stacjonarnych drabin musieli dostać się na dach i dalej do przewodu kominowego, który ugaszono.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe