9.1 C
Śrem
środa, 22 września, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Zwłoki w mieszkaniu. W pokoju obok pijany syn
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zwłoki w mieszkaniu. W pokoju obok pijany syn

Policja w Śremie wyjaśniała okoliczności śmierci około 65-letniej kobiety, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Przemysłowej.

Do przykrego odkrycia doszło 4 stycznia. Tego dnia służby policji oraz straży pożarnej zostały poinformowane o tym, że do jednego z mieszkań nie można się dostać, a sąsiadka nie daje oznak życia. Nikt nie odpowiada na wołania, nikt nie otwiera drzwi. Podejrzewano, że wewnątrz może znajdować się kobieta, która wymaga pomocy medycznej.

Strażacy asekurowani przez policjantów siłowo weszli do mieszkania i w przedpokoju na podłodze natrafiono na ciało kobiety. Ja podaje PSP w Śremie, odstąpiono od czynności ratowniczych, gdyż na ciele widoczne były plamy opadowe świadczące o śmierci. Może to oznaczać, że zgon kobiety nastąpił do kilku godzin przed pojawieniem się na miejscu służb ratunkowych.

Podczas przeszukania lokalu w mieszkaniu natrafiono również na drugą osobę, to mężczyzna, bliski martwej lokatorki. Dlaczego syn nie otworzył strażakom i policjantom, kiedy ci dobijali się do mieszkania?

Ponieważ spał. Zmógł go twardy sen, spowodowany najprawdopodobniej sporą wcześniej wypitą ilością alkoholu.

Mężczyzna odmówił pomocy medycznej, natomiast policja zajmowała się ustalaniem, czy zgon kobiety nastąpił z przyczyn naturalnych, czy w jej śmierć zamieszane były osoby trzecie.

4 stycznia o godz. 11 zaniepokojony śremianin powiadomił o tym, że od wczoraj jego sąsiadka nie daje oznak życia, a w jej mieszkaniu włączone jest światło i telewizor. Po otwarciu drzwi przez strażaków, w mieszkaniu policjanci ujawnili zwłoki kobiety, a w pokoju obok spał jej nietrzeźwy syn. Z ustaleń wynika, że zgon kobiety nastąpił bez udziału osób trzecich – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Terytorialsi szkolili się u najlepszych

„Śremskie Mogadiszu”, jak mówi się o ośrodku we Włościejewkach nie raz gościło żołnierzy sił specjalnych z obcych krajów, którzy pod okiem wykwalifikowanej kadry szkolili...

Witamy sąsiadów

Szanowni Mieszkańcy Śremu i okolic, Za nami już kilkanaście miesięcy, od kiedy Capchem pojawił się w Śremie. Przed ceremonią wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego...

PiS uprawia nową Targowicę – poseł Nowak grzmiał w Śremie

We wtorkowe południe na śremskim rynku gościł poseł Tomasz Nowak. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło przede wszystkim odbudowy struktur Platformy Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska...