24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Zwłoki w mieszkaniu. W pokoju obok pijany syn
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zwłoki w mieszkaniu. W pokoju obok pijany syn

Policja w Śremie wyjaśniała okoliczności śmierci około 65-letniej kobiety, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Przemysłowej.

Do przykrego odkrycia doszło 4 stycznia. Tego dnia służby policji oraz straży pożarnej zostały poinformowane o tym, że do jednego z mieszkań nie można się dostać, a sąsiadka nie daje oznak życia. Nikt nie odpowiada na wołania, nikt nie otwiera drzwi. Podejrzewano, że wewnątrz może znajdować się kobieta, która wymaga pomocy medycznej.

Strażacy asekurowani przez policjantów siłowo weszli do mieszkania i w przedpokoju na podłodze natrafiono na ciało kobiety. Ja podaje PSP w Śremie, odstąpiono od czynności ratowniczych, gdyż na ciele widoczne były plamy opadowe świadczące o śmierci. Może to oznaczać, że zgon kobiety nastąpił do kilku godzin przed pojawieniem się na miejscu służb ratunkowych.

Podczas przeszukania lokalu w mieszkaniu natrafiono również na drugą osobę, to mężczyzna, bliski martwej lokatorki. Dlaczego syn nie otworzył strażakom i policjantom, kiedy ci dobijali się do mieszkania?

Ponieważ spał. Zmógł go twardy sen, spowodowany najprawdopodobniej sporą wcześniej wypitą ilością alkoholu.

Mężczyzna odmówił pomocy medycznej, natomiast policja zajmowała się ustalaniem, czy zgon kobiety nastąpił z przyczyn naturalnych, czy w jej śmierć zamieszane były osoby trzecie.

4 stycznia o godz. 11 zaniepokojony śremianin powiadomił o tym, że od wczoraj jego sąsiadka nie daje oznak życia, a w jej mieszkaniu włączone jest światło i telewizor. Po otwarciu drzwi przez strażaków, w mieszkaniu policjanci ujawnili zwłoki kobiety, a w pokoju obok spał jej nietrzeźwy syn. Z ustaleń wynika, że zgon kobiety nastąpił bez udziału osób trzecich – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...