7.5 C
Śrem
sobota, 27 lutego, 2021
Strona główna Aktualności Śrem NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością

Narodowy Fundusz Zdrowia od wczoraj prowadzi kontrolę w śremskim szpitalu. Jest ona ściśle związana z zaszczepieniem przeciwko COVID-19 starosty Zenona Jahnsa.

Zenon Jahns, starosta śremski, jako ambasador i propagator powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 w blasku fleszy i świateł kamer zaszczepił się publicznie przeciwko COVID-19. Jak sam tłumaczył, w ten sposób chce pokazać, że szczepionka jest bezpieczna i zachęcić inne osoby do tego, aby zaszczepiły się w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Czytaj także: Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 już za nami

Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie, która podlega po urząd starostwa powiatowego, sam zaprosił Zenona Jahnsa do partycypowania w akcji i zaszczepienia się.

Kiedy o sprawie zaszczepienia się starosty zrobiło się głośno wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zażądał od szpitala wyjaśnień, z kolei centrala NFZ zleciła kontrolę.

Po doniesieniach prasowych na temat zaszczepienia się w szpitalu w Śremie starosty, który nie należał do grupy zero, wielkopolski oddział NFZ wysłał do szpitala pismo z wnioskiem o złożenie wyjaśnień. Jednocześnie w szpitalu 4 stycznia rozpoczęła się kontrola prowadzona przez centralę NFZ – powiedziała dla Radia Poznań rzecznik NFZ w Poznaniu Marta Żbikowska.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...