20.1 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością

Narodowy Fundusz Zdrowia od wczoraj prowadzi kontrolę w śremskim szpitalu. Jest ona ściśle związana z zaszczepieniem przeciwko COVID-19 starosty Zenona Jahnsa.

Zenon Jahns, starosta śremski, jako ambasador i propagator powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 w blasku fleszy i świateł kamer zaszczepił się publicznie przeciwko COVID-19. Jak sam tłumaczył, w ten sposób chce pokazać, że szczepionka jest bezpieczna i zachęcić inne osoby do tego, aby zaszczepiły się w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Czytaj także: Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 już za nami

Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie, która podlega po urząd starostwa powiatowego, sam zaprosił Zenona Jahnsa do partycypowania w akcji i zaszczepienia się.

Kiedy o sprawie zaszczepienia się starosty zrobiło się głośno wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zażądał od szpitala wyjaśnień, z kolei centrala NFZ zleciła kontrolę.

Po doniesieniach prasowych na temat zaszczepienia się w szpitalu w Śremie starosty, który nie należał do grupy zero, wielkopolski oddział NFZ wysłał do szpitala pismo z wnioskiem o złożenie wyjaśnień. Jednocześnie w szpitalu 4 stycznia rozpoczęła się kontrola prowadzona przez centralę NFZ – powiedziała dla Radia Poznań rzecznik NFZ w Poznaniu Marta Żbikowska.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...