12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Śrem NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

NFZ kontroluje szpital. Powód: szczepienie poza kolejnością

Narodowy Fundusz Zdrowia od wczoraj prowadzi kontrolę w śremskim szpitalu. Jest ona ściśle związana z zaszczepieniem przeciwko COVID-19 starosty Zenona Jahnsa.

Zenon Jahns, starosta śremski, jako ambasador i propagator powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 w blasku fleszy i świateł kamer zaszczepił się publicznie przeciwko COVID-19. Jak sam tłumaczył, w ten sposób chce pokazać, że szczepionka jest bezpieczna i zachęcić inne osoby do tego, aby zaszczepiły się w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Czytaj także: Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 już za nami

Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie, która podlega po urząd starostwa powiatowego, sam zaprosił Zenona Jahnsa do partycypowania w akcji i zaszczepienia się.

Kiedy o sprawie zaszczepienia się starosty zrobiło się głośno wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zażądał od szpitala wyjaśnień, z kolei centrala NFZ zleciła kontrolę.

Po doniesieniach prasowych na temat zaszczepienia się w szpitalu w Śremie starosty, który nie należał do grupy zero, wielkopolski oddział NFZ wysłał do szpitala pismo z wnioskiem o złożenie wyjaśnień. Jednocześnie w szpitalu 4 stycznia rozpoczęła się kontrola prowadzona przez centralę NFZ – powiedziała dla Radia Poznań rzecznik NFZ w Poznaniu Marta Żbikowska.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Mężczyzna ubrany był w...

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...