27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościDobre wieści dla uczniów. Rząd łagodzi obostrzenia
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Dobre wieści dla uczniów. Rząd łagodzi obostrzenia

W poniedziałek, 4 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział łagodzenie obostrzeń. Dzieci podczas ferii będą mogły wychodzić z domu bez opiekuna.

Na rządowym zespole zarządzania kryzysowego dokonaliśmy przeglądu obostrzeń, które stosujemy. Proponujemy ich złagodzenie. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu, bez konieczności nadzoru opiekuna – tłumaczył podczas poniedziałkowej konferencji Adam Niedzielski

Przypomnijmy, że przed świętami Bożego Narodzenia rząd utrzymał zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Zakaz obowiązywał od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. To obostrzenie miało również dotyczyć okresu ferii. Ten zapis wzbudził jednak wśród rodziców wiele kontrowersji. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła petycję, w której domagała się zniesienia zakazu przemieszczania się.

Jak widać apel rodziców poskutkował. Rząd przystał na ich propozycję. Rozporządzenie ministra zdrowia zostanie wydane w poniedziałek i zacznie obowiązywać od wtorku, 5 stycznia. Jak długo?

Dobre wieści dla uczniów. Rząd łagodzi obostrzenia

– Najważniejsze jest to, jaki będzie skutek epidemiczny świąt. Liczba zakażonych, wynikająca z tego okresu, będzie znana po 17 stycznia. Proszę Państwa – przestrzegajmy obostrzeń – apelował minister Adam Niedzielski. Rząd bowiem nie wyklucza, że wraz ze wzrostem zachorowań, wrócą dotychczas zniesione ograniczenia.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe