-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Kultura Porusza emocje i rozbudza fantazje...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Porusza emocje i rozbudza fantazje…

Śremianie piszą książki! Możemy przeczytać ich kryminały, powieści obyczajowe, czy historyczne. A ja chciałabym Wam przedstawić osobę piszącą romanse i erotyki. Dwudziestodwuletnia Agata Sobczak odważnie postawiła właśnie na ten rodzaj literatury. Jest zdolna i potrafi pobudzić wyobraźnię niejednego czytelnika. Spotkałam ją w śremskim Empiku, gdzie na co dzień pracuje.

Karolina Mozgwa – Zacznijmy od początku. Od kiedy wiedziałaś, że chcesz pisać? Jak zrodziła się w Tobie taka potrzeba?

Agata Sobczak – Pisać chciałam w zasadzie już od gimnazjum. Pamiętam swoje początki. Zaczynałam od fanowskich opowiadań pisanych na blogu. Były to opowiadania o chłopakach z One Direction. Mniej więcej wtedy obmyśliłam swój plan, że pisanie to jest coś, co chcę robić w życiu. Wcześniej też coś skrobałam, ale nie robiłam tego na taką skalę jak w gimnazjum.

Jak wyglądała Twoja droga do debiutu? W dzisiejszych czasach trudno znaleźć wydawcę? Czy Ty też miałaś ten problem?

– Moja droga do wydania książki nie była łatwa, bo „Namiętna Nienawiść” to nie jest moja pierwsza książka. Wcześniej napisałam „Niemy Krzyk”, który wysłałam do sporej ilości wydawnictw, ale żadne nie zdecydowało się na wydanie. Wtedy miałam moment, że chciałam się poddać i zrezygnować z tego. Jednak osoby z mojego otoczenia nie pozwoliły mi na to i wręcz zmuszały do dalszego pisania. Za co dzisiaj jestem im bardzo wdzięczna.

Twoja debiutancka książka „Namiętna nienawiść” (premiera 12.10.2020 roku) spotkała się z bardzo pozytywnymi komentarzami. Oto kilka z nich: „To istna petarda… Jestem zachwycona, bo dostałam to, czego oczekiwałam i nie mogę uwierzyć, że to debiut!”, „Jeden z lepszych romansów (erotyków), jakie miałam okazję ostatnio przeczytać. Jest gorąco, namiętnie i momentami naprawdę niebezpiecznie”, „Nie mogę się doczekać kolejnej części”… Jak się czujesz czytając takie komentarze?

– Za każdym razem, gdy czytam takie recenzje uśmiech sam ciśnie mi się na usta. Jednak bardziej skupiam się na tych negatywnych. Każda taka recenzja trochę mnie podłamuje, bo jestem bardzo wrażliwa, ale wszelką konstruktywną krytykę biorę do siebie i staram się poprawić to, co mi nie wyszło.

Młoda pisarka uwielbia czytać

Dlaczego postawiłaś na romans i erotykę? Co sprawia, że odnajdujesz się w tej konwencji?

– Postawiłam na romans i erotykę, bo po prostu lubię czytać takie książki. Nie lubię kryminałów i horrorów. Wolę lżejsze lektury. Piszę więc o tym, co sama chciałabym przeczytać.

Czy pracowałaś w jakiś sposób nad swoim warsztatem? Co jest dla ciebie najważniejsze w pisaniu?

– Pracuję nad nim cały czas. Jestem w kontakcie z osobami, które się na tym znają i często dostaję od nich wskazówki, które sprawiają, że moje teksty stają się lepsze.

30 listopada 2020 roku ukazała się książka, którą napisałaś we współpracy z mającą już na swoim koncie kilka powieści Kingą Litkowiec. „Bad Teacher. W mroku zmysłów” wydany został z adnotacją, że jest to tom pierwszy. Rozumiem, że macie panie już w zanadrzu kolejne części? Jak wyglądała Wasza współpraca?

– Owszem, mamy w planach następne wspólne książki. Z Kingą znałyśmy się wcześniej, zanim jeszcze wydałyśmy pierwsze swoje książki. Mimo sporej odległości jesteśmy w stałym kontakcie.

Recenzje o najnowszej książce są niezwykle zachęcające: „Pięćdziesiąt twarzy Greya” to bajka dla grzecznych dziewczynek, z kolei „Bad Teacher” to lektura dla odważnych kobiet lubiących grzeszne historie. Litkowiec i Sobczak stworzyły iście wybuchowe połączenie! Ten duet rozpali Was do czerwoności. „Bad Teacher” to książka, która wciąga w swoje szpony już od pierwszej strony”. Czy faktycznie tak jest?

– Owszem. Jest to książka dość pikantna. Myślę, że każdy inaczej to odbiera, bo są różne opinie. Niektórzy twierdzą, że książka ta mogłaby być jeszcze bardziej nasycona tą tematyką.

Młoda, zdolna i odważna

Co jest dla Ciebie inspiracją?

– Inspiracją jest dla mnie wszystko. Inne książki, muzyka, filmy, seriale. Znajduję inspiracje tak naprawdę we wszystkim. Ostatnio oglądałam serial, który niesamowicie mnie zainspirował i dzięki niemu odzyskałam teraz chęć do pisania. Jestem właśnie w trakcie planowania następnej historii.

Najlepsza pora na pisanie to…

– Nie ma dobrej pory. Piszę kiedy mogę, gdy mam dzień wolny w pracy, gdy mam chociaż dwie godziny wolne, żeby móc usiąść do tekstu. Zdarza się, że czasami, gdy wpadnie mi coś do głowy, to nawet na telefonie robię notatki.

Agata na co dzień pracuje w Empiku w Śremie. Tam można kupić jej książki.

Czym zajmujesz się oprócz pisania?

– W wolnym czasie, jeśli w ogóle go mam, lubię posłuchać muzyki. Uwielbiam koncerty. Mam też nietypową, jak dla dziewczyny pasję – interesuję się samochodami, a dokładniej lubię drift. Fajny sposób na spędzanie czasu raz w miesiącu.

Jak na tak młodą osobę odniosłaś już spory sukces na rynku wydawniczym. Co czujesz?

– Jestem w szoku, że do tej pory aż tak dużo ludzi kupiło moje książki. Pojawia się tyle pozytywnych komentarzy. Dostaję też sporo życzliwych wiadomości. To jest bardzo miłe.

Kiedy możemy spodziewać się Twojej kolejnej książki?

– Już w kwietniu zapraszam do księgarni, bo ukaże się kolejna moja książka. Będzie to „Dante Soprano”. Od razu ostrzegam, że Dante nie będzie książka dla wszystkich. Będzie dość kontrowersyjna, jeśli chodzi o wątek. Nie mogę go teraz zdradzić, gdyż to najważniejszy element ślubu.

Jeśli będziecie Państwo w Empiku w Śremie i dopadnie Was ochota na zakup książki Agaty Sobczak, to możecie śmiało od razu poprosić ją o autograf. Na pewno Wam nie odmówi!

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...