24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremNiektórzy śremianie również domagają się tego zakazu
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Niektórzy śremianie również domagają się tego zakazu

Z dniem 1 stycznia 2021r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wprowadził całkowity zakaz używania dmuchaw do liści. Tego samego oczekują mieszkańcy Śremu.

Zakaz używania dmuchaw do liści to jeden z elementów uchwały sejmiku województwa mazowieckiego w sprawie nowego programu ochrony powietrza. Podobnych rozwiązań domagają się śremscy seniorzy. W ich imieniu zwrócił się do naszej redakcji pan Włodzimierz.

Hałas jaki te dmuchawy robią jest trudny do zniesienia – zauważa nasz czytelnik

Na inne problemy zwrócił uwagę Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, który zwrócił się z apelem do zarządców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, by nie używali dmuchaw podczas prac porządkowych. – Dmuchawy przyczyniają się do nasilenia problemu zanieczyszczenia powietrza. Rezygnując z ich używania, możemy przyczynić się do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy. Drobne cząstki pyłów są niebezpieczne dla zdrowia. Powodują nasilenie objawów chorób układu oddechowego oraz zmniejszają wydolność układu krążenia. Na działanie pyłów narażeni są szczególnie seniorzy oraz kobiety w ciąży, a także osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia. Rezygnacja z dmuchaw to także mniejsza uciążliwość dla mieszkańców, związana z emisją hałasu – podkreśla Rafał Trzaskowski.

Wprowadzony z dniem 1 stycznia zakaz stosowania dmuchaw do liści obejmuje zarówno elektryczne, jak i spalinowe dmuchawy do liści oraz, zgodnie ze stanowiskiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, wszelkie czynności prowadzone z ich wykorzystaniem (usuwanie liści, sprzątanie pokosu trawy, zamiatanie piasku itp.).

Przypuszczam, że pod petycją do burmistrza Śremu o zakazie używania dmuchaw do sprzątania liści, podpisałoby się bardzo dużo osób w Śremie. Tylko proszę rzucić hasło! – dodaje pan Włodzimierz

Spełniamy zatem prośbę naszego czytelnika. Prosimy was o komentarze w sprawie stosowania dmuchaw na terenie Śremu i okolicznych miejscowości.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe