19.2 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremKamil Grelak ze śremskiego "ogólniaka" stypendystą marszałka
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kamil Grelak ze śremskiego „ogólniaka” stypendystą marszałka

Kamil Grelak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Śremie otrzymał stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystej gali podzielił się z jej uczestnikami swoimi przemyśleniami.

Uroczysta gala, na której wręczono stypendia naukowe odbyła się 22 grudnia 2020 roku. Gala, jak i inne uroczystości tego typu odbywała się zdalnie. Prowadząca galę omawiała kategorie w których przydzielono stypendia, jak również prezentowała plansze z nazwiskami poszczególnych laureatów i nazwami szkół w których się uczą.

Wybrani laureaci mieli możliwość zaprezentowania się na gali za pośrednictwem łączy internetowych. Poproszono ich o wygłoszenie krótkich przemówień. Tego zaszczytu dostąpił uczeń naszego LO Kamil Grelak. Zaprezentował się bardzo efektownie, opowiadając o swoich pasjach i zainteresowaniach, które udało mu się wcielić w życie. Mówił o swojej fascynacji światem mediów, począwszy od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum i naukę w LO. Interesując się dziennikarstwem zdał sobie sprawę, jak ważna jest dobra znajomość języka polskiego. Dlatego brał udział w olimpiadach wiedzy o naszym języku. Trzykrotnie zdobywał tytuł laureata. Potem były warsztaty dziennikarskie na UAM w Poznaniu, potem była współpraca ze studenckim Radiem Meteor, do którego przez dwa lata przygotowywał serwisy informacyjne i prezentował je na antenie. Już w LO wziął udział w olimpiadzie wiedzy o mediach, co pozwoliło mu zdobyć kolejne doświadczenia i poznać wielu dziennikarzy.

Kamil Grelak z LO

Te doświadczenia zaowocowały stworzeniem przez niego radia internetowego w śremskim LO. Redakcja działa po dziś dzień, a wszystkie audycje powstają ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią w sposób zdalny. Potem Kamil zgłosił się do ogólnopolskiej rozgłośni muzycznej Nowy Świat, gdy ta ogłosiła nabór na praktyki dziennikarskie. Po pomyślnym przejściu eliminacji, znalazł się w gronie 40 wybrańców którzy mogli odbyć miesięczną praktykę dziennikarską w Warszawie. Podsumowując, stwierdził, że udział w olimpiadach pozwala uczniom nie tylko na poszerzanie swojej wiedzy i realizacji pasji, ale bardzo przydaje się potem w przechodzeniu od teorii do praktyki czyli już w życiu zawodowym.

Kamil Grelak otrzymał od marszałka stypendium naukowe drugiego stopnia. Gratulujemy.

 

A to ciekawe