7.5 C
Śrem
sobota, 27 lutego, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Puchar Marszałka dla LO w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Puchar Marszałka dla LO w Śremie

Nasza śremska alma mater czyli Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego może się pochwalić nie byle jakim sukcesem. Zdobyła Puchar i tytuł Super Szkoły jako najlepsza szkoła ponadpodstawowa w ligach przedmiotowych w naszym województwie.

Śremskie LO zdobyło tytuł i puchar, wygrywając rywalizację z 24 szkołami, jakie się do lig przedmiotowych zgłosiły. Uczestniczyło w nich ogółem niemal 800 uczniów i 96 nauczycieli – trenerów zespołów uczniowskich.

Szkoły i uczniowie we wspomnianych ligach rywalizowali w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 organizowanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Właśnie zakończyła się II edycja projektu, a gala finałowa, na której ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody najlepszym, odbyła się 17 grudnia, oczywiście zdalnie, jak wszystkie imprezy organizowane w czasie pandemii.

Jak powiedział na gali przewodniczący jury dr hab. Sebastian Paczos, rywalizacja uczniów w poszczególnych ligach przedmiotowych pozwala im na zdobywanie i poszerzanie swojej wiedzy zarówno z tematów programowych jak i spoza programu szkolnego. Konkurs łączy elementy nauki, zabawy i rywalizacji, a nowoczesna szkoła, to szkoła, która łączy nowoczesne metody nauczania oraz wspiera metodykę technologią informatyczną – podkreślił.

Z kolei dyrektor LO Piotr Mulkowski stwierdził, że zdawał sobie od początku sprawę, iż uczestnictwo w projekcie Cyfrowej szkoły pozytywnie wpłynie na wzrost kompetencji zawodowych nauczycieli jak i wiedzy i umiejętności uczniów. Jak się wkrótce okazało, te kompetencje kadry nauczycielskiej okazały się bardzo przydatne w sytuacji pracy zdalnej z uczniami podczas trwania epidemii.

Nasi uczniowie i ich trenerzy z kadry nauczycielskiej, podobnie jak pozostali uczestniczy lig przedmiotowych, rywalizowali w kursach z języka polskiego, matematyki, geografii i historii. Podczas gali ogłoszono zwycięzców w poszczególnych ligach.

W kategorii: Liga geograficzna zwyciężyła drużyna „Żelazna moc” ze śremskiego LO. W lidze z języka polskiego zwyciężyła drużyna z LO w Pleszewie. W Lidze matematycznej zwycięzcą została drużyna „Grupa Matematyczna” z LO w Śremie. W lidze historycznej zwyciężyła drużyna z LO w Kole.

Sumując wyniki osiągnięte w poszczególnych ligach przedmiotowych, jury pod przewodnictwem dr hab. Sebastiana Paczosa ogłosiło, że najlepszą szkołą w województwie wielkopolskim w roku 2020 została nasza szkoła – Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Śremie i to ona zdobyła tytuł Super Szkoły, nagrodę i okazały puchar ufundowany przez Marszałka.

Po ogłoszeniu tej radosnej dla nas wiadomości nastąpiło za pośrednictwem łączy internetowych połączenie ze szkołą i wówczas wypowiedzieli się na forum dyrektor i uczniowie, dzieląc się swoimi wrażeniami z przebiegu konkursu. Oprócz dyrektora Piotra Mulkowskiego wypowiedzieli się: Maja Majcher, Zuzanna Mikołajczak i Jakub Wróbel.

Po ogłoszeniu listy zwycięzców organizatorzy gali połączyli się z profesorem Waldemarem Łazugą, który pogratulował uczniom ze Śremu zwycięstwa w konkursie, bardzo ciepło wyrażając się o naszej szkole, w której – jak nadmienił – bywał wielokrotnie, i jej dyrektorze, którego zapamiętał jeszcze z czasów, gdy był on studentem. Bardzo niepokornym i dociekliwym studentem – podkreślił i dodał, że właśnie takich studentów zawsze cenił najbardziej. (…)

Więcej w wydaniu papierowym Tygodnia Ziemi Śremskiej

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...