8.5 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Przed nami 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Przed nami 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W niedzielę, 27 grudnia przypada 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku, z uwagi na pandemię, uroczystości będą dużo skromniejsze.

Obchody 102. rocznicy wybuchu Postania Wielkopolskiego rozpoczną się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Dobosza w Parku Powstańców Wielkopolskich, a także pod Mogiłą Powstańców na cmentarzu parafialnym.

Następnie na dziedzińcu Muzeum Śremskiego od godziny 12.30 będzie można odebrać replikę powstańczej flagi oraz wpisać się do księgi pamiątkowej. Natomiast do wspólnej zabawy zachęca Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, która przygotowała specjalny quest – „Powstańczym tropem żołnierskim krokiem”.

27 grudnia można odebrać z Muzeum jedynie wersję papierową questu. Od 28 grudnia br. karta wyprawy dostępna będzie również w Informacji Turystycznej (Śrem, ul. Okulickiego 3) aż do wyczerpania zapasów – podpowiadają organizatorzy

Przed nami 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Quest zakłada wyjątkowy spacer po Śremie, śladami Powstania Wielkopolskiego. Organizatorzy zapewniają, że poprzez zabawę każdy pozna osoby związane z powstaniem. – Są to bohaterowie ziemi śremskiej, którzy na wieki zapisali się w pamięci kolejnych pokoleń. I dopóki w niej trwają, nie umarli, a nadal żyją – opisują.

Ponadto quest zaprowadzi do miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Będą to zarówno miejsca bardzo dobrze znane, jak i te zapomniane, aczkolwiek ważne na historycznej mapie Śremu.

Na koniec, również w niedzielę o godzinie 18.00 odbędzie się premiera online pierwszego odcinka programu historycznego „Res Gestae” przygotowanego przez Muzeum Śremskie.

Przed nami 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...