19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportNa dobrej drodze do awansu
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Na dobrej drodze do awansu

O minionej rundzie jesiennej z trenerem drużyny seniorów Warty Śrem – HUBERTEM SCIAKIEM, rozmawiał MACIEJ FUJAK

Seniorzy mają za sobą bardzo udaną rundę. Wygraliście 14 z 16 spotkań i bez porażki na koncie zostaliście mistrzami jesieni. Lepiej być chyba nie mogło?
– Choć statystyki mówią same za siebie, to tylko przez 48 minut spośród wszystkich 1440 nie mieliśmy kontroli nad tym, co działo się na boisku. Myślę tutaj o dwóch meczach. W Jaraczewie po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:1, a daliśmy się zdominować po przerwie i nie wywieźliśmy trzech punktów. Ten remis nie boli jednak tak bardzo, jak zgubione punkty z Pelikanem Dębno Polskie. Do 88 minuty prowadziliśmy 2:0 i wróciły demony przeszłości, bo dwa błędy indywidualne przesądziły o tym, że zamiast trzech punktów dopisaliśmy jeden, tak więc mogliśmy mieć o te dwa „oczka” więcej. Remis w Jaraczewie traktuję bowiem jako zwycięski, bo pozwolił nam zrozumieć, że tylko ciężką pracą i zaangażowaniem będziemy mogli wygrać tą ligę. 

Zespół imponował skutecznością. Strzeliliście 72 bramki w 16 meczach co daje średnią blisko 5 gola na mecz. Straciliście zaledwie 12, co także musi cieszyć tym bardziej, że gra defensywna od kilku sezonów była bolączką Warty i spędzała sen z powiek trenerom.
– Tak, zgadza się. Moim mottem są słowa Fergusona, które mocno mi utkwiły w głowie. Powiedział on kiedyś, że mecze wygrywa się atakiem, a mistrzostwo zdobywa obroną. Nam udało się ją solidnie wzmocnić. Bramkarz Dominik Sobel i dwaj środkowi obrońcy – Piotr Janicki i Maciej Pawłowski, wprowadzili do zespoły sporo jakości i spokoju. Janicki dyrygował, ustawiał całą drużyną, a Pawłowski świetnie go uzupełniał. Z kolei Sobel ma dobrą rundę, a jego interwencje w Zaniemyślu były kluczowe dla losów spotkania. Dużo też przy Dominiku zyskuje Damian Zimowski, który ewoluował. Ważna była jednak praca całego zespołu. Po stracie piłki szybko potrafiliśmy bowiem odbudować ustawienie w obronie. Strzelone gole to też zasługa całego zespołu, bowiem rozłożyły się one na 12 zawodników.

Przed sezonem niektórzy kibice pukali się w czoło na wieść, że do drużyny dołączył 39-letni zawodnik. Też zapewne jako trener miałeś obawy, a tymczasem Marek Kulczak odpowiedział najlepiej jak mógł. Strzelając 19 goli został najskuteczniejszym zawodnikiem. To piłkarz o którym można powiedzieć objawienie rundy? Kogo jeszcze należy wyróżnić?
– Przyznam, że na początku też się wahałem i zastanawiałem, czy taki zawodnik jest nam potrzebny i czy ten transfer wypali. Mieliśmy „ze sobą do czynienia” na boisku jako rywale i zawsze było to zderzenie dwóch zawodników z temperamentem, ale zawsze po meczu przybiliśmy sobie piątkę. Marek szybko wkomponował się w zespół i pokazał, że jest ważnym ogniwem, a do tego sprawił, że Bartosz Skrzypczak miał godnego konkurenta. Ponadto udowodnił, że nie tylko jest dobrym napastnikiem, ale także swoją postawą i zaangażowaniem w treningu, czy mecz dawał przykład innym, co miało dobry wpływ na cały zespół. Na jego gole pracowała jednak cała drużyna dlatego nie wyróżniam nikogo z osobna, a cały zespół Warta Śrem. Tą rundę wygraliśmy szeroką kadrą. Jeśli się chce o coś grać tak właśnie być musi. Miałem ten komfort, że jeśli ktoś wypadł ze składu z wyjściowej jedenastki, to nie musiałem się martwić, bo wiedziałem, że są kolejni wartościowi zawodnicy, którzy czekają na swoją kolej i okazję.

WIĘCEJ M.IN. O PLANOWANYCH WZMOCNIENIACH

W WYDANIU PAPIEROWYM GAZETY

A to ciekawe