7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Jutro poznamy listę przychodni szczepiących na COVID-19
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jutro poznamy listę przychodni szczepiących na COVID-19

Już jutro, czyli w wigilię Bożego Narodzenia Narodowy Fundusz Zdrowia poinformuje o wszystkich punktach, w których mieszkańcy regionu będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19.

NFZ uruchomił postępowanie uzupełniające w Narodowym Programie Szczepień, które ma w całości pokryć wszystkie „białe plamy” na mapie punktów szczepień w województwie wielkopolskim przeciwko COVID-19.

Nabór uzupełniający przeprowadzany jest w tych gminach, gdzie nie zgłosiła się żadna placówka chętna do świadczenia tej usługi, a także tam, gdzie liczba takich placówek jest niewystarczająca.

Dla mieszkańców szczepienia przeciwko COVID będą darmowe i dobrowolne. Narodowy Program Szczepień ma ruszyć w styczniu. Wcześniej, już w poświąteczny poniedziałek, mają być zaszczepione pierwsze osoby z personelu medycznego. Będą one szczepione w tzw. szpitalach węzłowych. W Śremie są takie dwa: szpital powiatowy oraz ośrodek reumatologiczny.

Z kolei szczepienia powszechne mieszkańców realizowane będą głównie w POZ-etach. Lista placówek, w których zainteresowani będą mogli się zaszczepić będzie znana 24 grudnia.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...