2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Za kilka tygodni przeprowadzą się do nowego mieszkania
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Za kilka tygodni przeprowadzą się do nowego mieszkania

To aż niewiarygodne, że w tak krótkim czasie udało się tyle zrobić! Jest gaz, prąd, woda i kanalizacja. Za chwilę w mieszkaniu będzie ciepło. Fachowcy stawiają nowe ścianki i montują urządzenia sanitarne. Magia ta dzieje się w mieszkaniu Żanety Stępy, bohaterki kilku naszych artykułów, która postanowiła walczyć o godne życie dla swoich dzieci.

Kilka miesięcy temu spakowała najpotrzebniejsze rzeczy i uciekła z czwórką dzieci. Miała dość przemocy ze strony swojego męża. Schronienie znalazła u swojej siostry. Po pewnym czasie burmistrz przekazał jej mieszkanie socjalne. Jednak był warunek… Żaneta na własną rękę je wyremontuje. – Zgodziłam się, ponieważ nigdy nie wątpiłam, że nam się uda. Dla dzieci zrobię wszystko – zapewnia Żaneta i dziękuje wszystkim darczyńcom oraz firmom za okazane wsparcie.

We wtorek, 22 grudnia ogromną niespodziankę sprawiła jej firma Leopol Meble. Pracownicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Udało się zebrać 5 tys. zł, które zostały zagospodarowane na niezwykłe zakupy. Żaneta otrzymała nową pralkę, lodówkę, odkurzacz i kuchenkę mikrofalową. Były też zabawki oraz słodycze dla dzieci. Natomiast Żaneta dostała bon do sklepu budowlanego. Jednak to nie koniec niespodzianek. Pracownicy Leopol Meble zafundują Żanecie farby oraz zapewniają, że pomalują całe mieszkanie. – Jeśli będzie taka potrzeba to wykonamy kilka potrzebnych mebli – potwierdza Kinga Bazela, koordynatorka akcji.

Firma Leopol Meble słynie z ogromnego zaangażowania wśród lokalnej społeczności. – Mamy zakorzenioną ideę pomagania. Kiedy usłyszałam historię Żanety, wiedziałam że trzeba jej pomóc – dodaje Kinga Bazela. O Żanecie wspomniał jej asp. Michał Nowacki.

Żaneta bardzo mi pomogła przy pakowaniu paczek dla ubogich rodzin. Dobro powraca. Zatem pomyślałem, że jej również przyda się pomoc – wspomina pan Michał

Tymczasem kilka dni temu restauracja NOVA, przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przygotowała dla dzieci słodkie paczki. – Dzieci były zachwycone – wspomina Żaneta.

Dotychczas swoją pomoc w remoncie zaoferował między innymi Arkadiusz Dembiński, właściciel firmy Elektro-Dem. Mężczyzna zgodził się wymienić całą instalację elektryczną w mieszkaniu. Z kolei Józef Walkowiak z firmy Geo-System z Psarskiego zaproponował poprowadzenie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Te prace zostały już wykonane.

Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie architektki – Edyty Dobosz, właścicielki studia Ed Space. Hurtownia El-Bud ze Śremu zaoferowała bon o wartości 1000 zł. Natomiast Alicja Przepierzyńska z Al-Wit Trans kupiła ponad 100 sztuk płyt gipsowo-kartonowych. Bardzo duży wkład w remont lokalu ma też firma lazienkaplus.pl, która obiecała częściowo wyposażyć łazienkę. Z kolei nowe okno i drzwi zasponsoruje firma Abakus z Białegostoku. Swój „grosz” dołożył również Paweł Wawrzyniak z Pomocnej Dłoni, który znalazł dla Żanety piękną kuchnię oraz kilka innych niezbędnych mebli. Do pełni szczęści brakuje jeszcze płytek, paneli czy wykładziny.

Nie potrafię znaleźć słów, by wyrazić swoją wdzięczność wszystkim darczyńcom. Pięknie im dziękuję – mówi Żaneta Stępa

Tegoroczną Wigilię Żaneta wraz z dziećmi spędzi z siostrą i mamą, jednak kobieta ma nadzieję, że w przyszłym roku święta przygotuje w nowym mieszkaniu. – To na pewno będą wesołe święta – zapewnia i wierzy, że nowy rok przyniesie same pozytywne chwile.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...