17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremZaczynają żyć na nowo
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zaczynają żyć na nowo

Od czasu pożaru domu w Lucinach minął miesiąc. Mariusz Grobelny z żoną mają już nowy dach nad głową. Tymczasowe schronienie znaleźli w Dalewie. – Powoli się tam urządzamy – wspomina pan Mariusz. Są też inne dobre wieści…

Od tej tragedii mija już miesiąc. W nocy z piątku na sobotę, 21 listopada państwo Grobelni zmierzyli się z ogromną tragedią. Spłonął ich dom. Nowy dom… Dziś zupełnie inaczej patrzą na tamte chwile. Wówczas zostali z niczym. Ogień strawił cały dobytek. Jednak w tym samym momencie rodzina, przyjaciele, sąsiedzi oraz zupełnie obcy ludzie wyciągnęli pomocną dłoń. To dało im siłę do życia.

Państwo Grobelni serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie w tych trudnych chwilach

Kilka dni temu pan Mariusz z żoną i córką odebrali klucze od mieszkania w Dalewie. – Powoli się tam urządzamy. Ubraliśmy choinkę. Jest już świąteczny klimat – mówi zadowolony.

Państwo Grobelni wrócili już do swoich obowiązków zawodowych. – To bardzo dobrze na nas wpłynęło – dodaje mężczyzna. Rodzina otrzymała również decyzję ubezpieczyciela, który uznał szkodę. – To wspaniały prezent na święta. Bałem się tej decyzji, lecz spadł nam kamień z serca. Dzięki temu uda nam się w przyszłym roku odbudować dom – zapewnia pan Mariusz.

Po zgliszczach nie ma już śladu. Spalony dom został już rozebrany. Zostały tylko fundamenty. Udało się to zrobić dzięki zaangażowaniu burmistrza Adama Lewandowskiego, który pomógł zorganizować wywóz oraz utylizację gruzów.

Pomogli nam również pan Maciej Stępa, pan Cynka oraz wiele innych osób. Zrobili to za zwykłe „dziękuję”. Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni – podkreśla pan Mariusz

Warto dodać, że wszystkie rzeczy zebrane w zbiórce darów w Lucinach zostały przez rodzinę zabrane, a te które im się nie przydadzą zostały przekazane potrzebującym pod opieką Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta.

Państwo Grobelni serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie w tych trudnych chwilach

Państwo Grobelni Wigilię spędzą u rodziny. Wspaniały gest okazała restauracja Niezapominajka, która przygotuje potrawy na ten wyjątkowy wieczór. – Po świętach na dobre przenosimy się do Dalewa. W nowym roku będziemy już pracować nad projektem domu. Tym razem będzie murowany – dodaje pan Mariusz.

Na koncie zbiórki fundacji siepomaga.pl jest 90 tys. zł. Fundacja Media Expert również włączyła się do pomocy. Udało się uzbierać 25 tys. zł. – Te pieniądze przeznaczymy na wyposażenie domu. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc – podkreśla pan Mariusz i życzy wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe