28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Listopad na drogach powiatu – raport
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Listopad na drogach powiatu – raport

Jak wyglądał listopad na naszych drogach według śremskiej policji? Ile było wypadków? Ile kolizji? KPP Śrem podsumowała swoje działania.

25 zdarzenia w tym 3 wypadki drogowe – tak w najprostszym skrócie wyglądała sytuacja drogowa na trasach powiatu śremskiego. Pod tym względem listopad 2020 wygląda zdecydowanie lepiej, jak listopad 2019, gdzie tych zdarzeń było aż 37 zdarzeń.

W tych trzech wypadkach, do których doszło na terenie powiatu śremskiego cztery osoby zostały ranne. Nikt nie zginął.

Najczęstszą przyczyną kolizji w listopadzie było wg policji niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (6 zdarzeń) oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (5 zdarzeń).

W minionym miesiącu policja na terenie powiatu śremskiego ujawniła czterech kierujących pojazdami w stanie po użyciu alkoholu.

Najwięcej zdarzeń spowodowali kierujący osobówkami (16 zdarzeń w tym dwa wypadki). Zatrzymano także 10 uprawnień do kierowania – to skutek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...