15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Listopad na drogach powiatu – raport
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Listopad na drogach powiatu – raport

Jak wyglądał listopad na naszych drogach według śremskiej policji? Ile było wypadków? Ile kolizji? KPP Śrem podsumowała swoje działania.

25 zdarzenia w tym 3 wypadki drogowe – tak w najprostszym skrócie wyglądała sytuacja drogowa na trasach powiatu śremskiego. Pod tym względem listopad 2020 wygląda zdecydowanie lepiej, jak listopad 2019, gdzie tych zdarzeń było aż 37 zdarzeń.

W tych trzech wypadkach, do których doszło na terenie powiatu śremskiego cztery osoby zostały ranne. Nikt nie zginął.

Najczęstszą przyczyną kolizji w listopadzie było wg policji niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (6 zdarzeń) oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (5 zdarzeń).

W minionym miesiącu policja na terenie powiatu śremskiego ujawniła czterech kierujących pojazdami w stanie po użyciu alkoholu.

Najwięcej zdarzeń spowodowali kierujący osobówkami (16 zdarzeń w tym dwa wypadki). Zatrzymano także 10 uprawnień do kierowania – to skutek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....