2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Błociszewo: Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Błociszewo: Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych

Śniegu brak to żadna przeszkoda dla pomysłowego świętego. Tym razem Święty Mikołaj do dzieci w Błociszewie wybrał się… pociągiem.

Miniona sobota dla najmłodszych mieszkańców Błociszewa to była nie lada gratka. Tego bowiem dnia do miejscowości zawitał ten, na którego każde dziecko czeka – Święty Mikołaj.

Jegomość w czerwonym ubraniu miał jednak problem – gdzie ten śnieg, żeby z reniferami i na saniach dostać się do Błociszewa? Znalazł i na to radę!

Święty wraz ze swoimi pomocnikami do Błociszewa dotarli… czerwonym, wesołym i rozśpiewanym pociągiem. Na brak zajęcia nie mógł narzekać.

Jak się okazało, Błociszewo ma się czym pochwalić. We wsi bowiem mieszkają same grzeczne dzieci i każde przez Świętego obdarowane zostało słodkim upominkiem. A widok Świętego w pociągu… na zawsze pozostanie w głowach tych wszystkich, których to niecodzienne spotkanie nie ominęło.

– Spotkanie ze Świętym Mikołajem sprawiło wiele radości, było ogromnym przeżyciem i cudowną niespodzianką nie tylko dla najmłodszych, ale też dla dorosłych – mówi Justyna Bąkowska ze Stowarzyszenia Nasze Błociszewo, które wspólnie z sołtys oraz radą sołecką przygotowały pamiętną wizytę Mikołaja.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...