18.9 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Podopiecznych PCPR odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Podopiecznych PCPR odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj

Inaczej niż zwykle. Z obostrzeniami. Jednak wciąż z otwartymi sercami udało się zorganizować ósmą edycję akcji „Odkryj w sobie Świętego Mikołaja”. W ciągu najbliższych dni podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie odwiedzi Święty Mikołaj.

To zupełnie inne przeżycie niż w latach ubiegłych. W tym roku musieliśmy zrezygnować z wielkiej imprezy dla wszystkich podopiecznych, lecz nie zamierzaliśmy odpuścić sobie samej akcji. Każde dziecko otrzyma wymarzony prezent. Mało tego! Podarunek przywiezie mu do domu prawdziwy Święty Mikołaj – podkreśla Karolina Gałuszka, kierownik śremskiego PCPR

We wtorkowy poranek, bladym świtem, pierwsze paczki pojechały do dzieci. I to nie byle jak! Firma Totem bezpłatnie użyczyła jeden ze swoich busów, który zamienił się w nowoczesne sanie Świętego Mikołaja. – Dla firmy Totem ten rok jest bardzo ciężki. Mimo wszystko, z własnej inicjatywy, bezpłatnie wypożyczyli nam auto. Serdecznie im za to dziękuję – dodaje Karolina Gałuszka.

W tym roku 126 darczyńców przygotowało 230 paczek, które były odpowiedzią na tyleż samo wzruszających listów. – Obawiałam się, że akcja może się nie udać. Sytuacja na rynku gospodarczym jest trudna. Wiele osób ma kłopoty finansowe. Mimo wszystko zaproponowałam swoim współpracownikom kontynuowanie akcji. Tylko w innej formie. Bez spotkania we wspólnym gronie. Wprowadziliśmy również ograniczenie wiekowe. Prezenty otrzymają dzieci do 14 roku życia – wyjaśnia kierownik PCPR. A o czym marzą maluchy?

W listach pojawiło się wiele próśb o ubrania, słodycze, zabawki i klocki. Wiele dzieci jest poważnie schorowanych, wówczas w ich imieniu listy piszą rodzice lub rodzeństwo. – W ubiegłym roku bardzo wzruszył mnie list małego chłopca. Rodzice prosili w nim, by prezent był uszykowany nieco wcześniej. Ich synek jechał do szpitala. Były obawy, że może już nie wrócić do domu… Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. W tym roku chłopiec zażyczył sobie dom dla lalek, który oczywiście dostanie – zapewnia Karolina Gałuszka.

Pierwsze paczki dotarły już do podopiecznych. Podczas wizyty Świętego Mikołaja było wiele radości, ale pojawiły się też łzy. – W takich chwilach łzy same cisną się do oczu. To dla nas pracowników bardzo intymna, wzruszająca chwila – wspomina Maciej Maćkowiak.

Pracownicy PCPR w ostatnim czasie włożyli naprawdę dużo energii, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. – Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – podsumowuje Karolina Gałuszka i zapewnia, że w przyszłym roku Święty Mikołaj również nie zawiedzie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...