27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremŚremskie lecznice na liście placówek do szczepień przeciwko COVID-19
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śremskie lecznice na liście placówek do szczepień przeciwko COVID-19

Ministerstwo Zdrowia podało dziś listę placówek medycznych, w których przeprowadzana będą szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 dla personelu medycznego.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Odbywać się to będzie w tzw. szpitalach węzłowych. Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego w tzw. okresie „0”, czyli przed powszechną akcją szczepień przeznaczoną dla społeczeństwa, zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe, należące m.in. do sieci szpitali PSZ.

Takich szpitali węzłowych w skali kraju jest 509 z czego dwa w naszym mieście. Są nimi Wielkopolski Ośrodek Reumatologiczny Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej mieszczący się przy ul. Mickiewicza oraz naturalnie Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie przy ul. Chełmońskiego.

W szpitalach tych zostanie zaszczepiony personel tych placówek, ale także innych jednostek, w tym aptek.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe