-1.4 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Trwa "Weekend Cudów" Szlachetnej Paczki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwa „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny wolontariusze ze Szlachetnej Paczki zaangażowali się całym sercem w zorganizowanie pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu. W tegorocznej edycji pomoc otrzyma piętnaście rodzin.

W sobotę i niedzielę, 12-13 grudnia w całej Polsce odbywa się „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki. – Na ten dzień czekamy zawsze z emocjami. Jesteśmy pełni wzruszeń – mówi jedna z wolontariuszek.

Zasada akcji jest prosta: darczyńca wybiera z bazy rodzinę, dla której chce przygotować pomoc. Podczas wielkiego finału, który odbywa się właśnie w ten weekend, prezenty trafiają do potrzebujących. Celem akcji jest nie tyle rozwiązywanie doraźnych problemów, ale sprawienie, aby obdarowani na nowo uwierzyli w siebie i starali się zmienić coś w swoim życiu.

Podczas tegorocznego „Weekendu Cudów” bazą działań wolontariuszy jest świetlica w Zbrudzewie. To tutaj trafiają w pierwszej kolejności wszystkie paczki. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znaleźć można pralkę, lodówkę, węgiel, zapasy żywności, czy też ubrania na zimę.

Wolontariuszy w ich pracy, podobnie jak w roku ubiegłym, wspierają żołnierzy z 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu.

Natomiast wśród darczyńców są grupy znajomych i przyjaciół, zakłady pracy, szkoły i przedszkola.

Weekend Cudów” to czas kiedy łzy szczęścia i wzruszenia płyną nie tylko ludziom obdarowywanym, ale także wolontariuszom. Czas kiedy dobroć i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka jest najważniejsza.

 

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...