0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Trwa "Weekend Cudów" Szlachetnej Paczki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwa „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny wolontariusze ze Szlachetnej Paczki zaangażowali się całym sercem w zorganizowanie pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu. W tegorocznej edycji pomoc otrzyma piętnaście rodzin.

W sobotę i niedzielę, 12-13 grudnia w całej Polsce odbywa się „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki. – Na ten dzień czekamy zawsze z emocjami. Jesteśmy pełni wzruszeń – mówi jedna z wolontariuszek.

Zasada akcji jest prosta: darczyńca wybiera z bazy rodzinę, dla której chce przygotować pomoc. Podczas wielkiego finału, który odbywa się właśnie w ten weekend, prezenty trafiają do potrzebujących. Celem akcji jest nie tyle rozwiązywanie doraźnych problemów, ale sprawienie, aby obdarowani na nowo uwierzyli w siebie i starali się zmienić coś w swoim życiu.

Podczas tegorocznego „Weekendu Cudów” bazą działań wolontariuszy jest świetlica w Zbrudzewie. To tutaj trafiają w pierwszej kolejności wszystkie paczki. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znaleźć można pralkę, lodówkę, węgiel, zapasy żywności, czy też ubrania na zimę.

Wolontariuszy w ich pracy, podobnie jak w roku ubiegłym, wspierają żołnierzy z 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu.

Natomiast wśród darczyńców są grupy znajomych i przyjaciół, zakłady pracy, szkoły i przedszkola.

Weekend Cudów” to czas kiedy łzy szczęścia i wzruszenia płyną nie tylko ludziom obdarowywanym, ale także wolontariuszom. Czas kiedy dobroć i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka jest najważniejsza.

 

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...