17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Trwa "Weekend Cudów" Szlachetnej Paczki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwa „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny wolontariusze ze Szlachetnej Paczki zaangażowali się całym sercem w zorganizowanie pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu. W tegorocznej edycji pomoc otrzyma piętnaście rodzin.

W sobotę i niedzielę, 12-13 grudnia w całej Polsce odbywa się „Weekend Cudów” Szlachetnej Paczki. – Na ten dzień czekamy zawsze z emocjami. Jesteśmy pełni wzruszeń – mówi jedna z wolontariuszek.

Zasada akcji jest prosta: darczyńca wybiera z bazy rodzinę, dla której chce przygotować pomoc. Podczas wielkiego finału, który odbywa się właśnie w ten weekend, prezenty trafiają do potrzebujących. Celem akcji jest nie tyle rozwiązywanie doraźnych problemów, ale sprawienie, aby obdarowani na nowo uwierzyli w siebie i starali się zmienić coś w swoim życiu.

Podczas tegorocznego „Weekendu Cudów” bazą działań wolontariuszy jest świetlica w Zbrudzewie. To tutaj trafiają w pierwszej kolejności wszystkie paczki. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znaleźć można pralkę, lodówkę, węgiel, zapasy żywności, czy też ubrania na zimę.

Wolontariuszy w ich pracy, podobnie jak w roku ubiegłym, wspierają żołnierzy z 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu.

Natomiast wśród darczyńców są grupy znajomych i przyjaciół, zakłady pracy, szkoły i przedszkola.

Weekend Cudów” to czas kiedy łzy szczęścia i wzruszenia płyną nie tylko ludziom obdarowywanym, ale także wolontariuszom. Czas kiedy dobroć i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka jest najważniejsza.

 

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...