15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Pierwsza Dama przygotowała dla nich niespodziankę
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pierwsza Dama przygotowała dla nich niespodziankę

To dla nich spore zaskoczenie! Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odpowiedziała na list pracowników Centrum Kultury w Książu Wlkp. Wraz z listem przyszła też niespodzianka.

– Kilka miesięcy temu wysłaliśmy list do Pary Prezydenckiej z informacją o tym, że Centrum Kultury obchodzi 20. urodziny, a Biblioteka Publiczna 75. i byłoby nam miło, gdyby z tej właśnie okazji ksiąski księgozbiór wzbogacił się o książkowe prezenty – wspomina Mariola Kaźmierczak, szefowa ksiąskiego CK.

Jakież było zdziwienie pracowników centrum kultury, gdy kilka dni temu do ich siedziby dotarły trzy ogromne paczki. Nadawcą przesyłki była kancelaria Prezydenta RP. – W paczkach były książki dla naszej biblioteki, które przygotowała Agata Kornhauser-Duda – dodaje Mariola Kaźmierczak.

Przysłane tytuły to szkolne lektury, literatura patriotyczna oraz nowości wydawnicze. W Bibliotece Publicznej powstał specjalny regał, w którym są wystawione wszystkie książki od Pierwszej Damy.

To dla nas bardzo miła niespodzianka. Pierwszej Damie serdecznie dziękujemy! – zapewnia dyrektor ksiąskiego CK

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 7 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp. Placówka przeszła gruntowny remont. Stare drewniane regały, z których część pamiętała jeszcze czasy, gdy biblioteka była zlokalizowana na rynku, zostały zastąpione estetycznymi i praktycznymi regałami metalowymi, które można dowolnie konfigurować.

– Serdecznie zapraszamy do biblioteki. Czeka na was sporo nowości – zachęca ekipa CK.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....