7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Pierwsza Dama przygotowała dla nich niespodziankę
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pierwsza Dama przygotowała dla nich niespodziankę

To dla nich spore zaskoczenie! Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odpowiedziała na list pracowników Centrum Kultury w Książu Wlkp. Wraz z listem przyszła też niespodzianka.

– Kilka miesięcy temu wysłaliśmy list do Pary Prezydenckiej z informacją o tym, że Centrum Kultury obchodzi 20. urodziny, a Biblioteka Publiczna 75. i byłoby nam miło, gdyby z tej właśnie okazji ksiąski księgozbiór wzbogacił się o książkowe prezenty – wspomina Mariola Kaźmierczak, szefowa ksiąskiego CK.

Jakież było zdziwienie pracowników centrum kultury, gdy kilka dni temu do ich siedziby dotarły trzy ogromne paczki. Nadawcą przesyłki była kancelaria Prezydenta RP. – W paczkach były książki dla naszej biblioteki, które przygotowała Agata Kornhauser-Duda – dodaje Mariola Kaźmierczak.

Przysłane tytuły to szkolne lektury, literatura patriotyczna oraz nowości wydawnicze. W Bibliotece Publicznej powstał specjalny regał, w którym są wystawione wszystkie książki od Pierwszej Damy.

To dla nas bardzo miła niespodzianka. Pierwszej Damie serdecznie dziękujemy! – zapewnia dyrektor ksiąskiego CK

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 7 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp. Placówka przeszła gruntowny remont. Stare drewniane regały, z których część pamiętała jeszcze czasy, gdy biblioteka była zlokalizowana na rynku, zostały zastąpione estetycznymi i praktycznymi regałami metalowymi, które można dowolnie konfigurować.

– Serdecznie zapraszamy do biblioteki. Czeka na was sporo nowości – zachęca ekipa CK.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...