11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Starosta śremski wspiera wojewodę
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Starosta śremski wspiera wojewodę

Zenon Jahns, starosta śremski podpisał się pod apelem do premiera, by ten nie odwoływał wojewody Łukasza Mikołajczyka. W tej sprawie swój podpis zgodnie złożyli wszyscy starostowie województwa wielkopolskiego. Dlaczego bronią wojewody?

– Zadzwonił do mnie starosta powiatu tureckiego z pytaniem czy podpiszę apel do premiera. Oczywiście zgodziłem się, ponieważ to nie jest dobry czas na zmiany. Zresztą bardzo cenię sobie Łukasza Mikołajczyka. Wojewoda bardzo dobrze współpracuje. Jest otwarty dla wszystkich. Zawsze czułem z jego strony wsparcie. Doceniam jego konkretne decyzje – wyjaśnia Zenon Jahns.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu wniosek o dymisję wojewody wielkopolskiego złożył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Powodem tego wniosku jest utrata zaufania do wojewody. Ma to związek z podjęciem przez niego decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy.

Z takim obrotem sprawy nie godzą się włodarze powiatów w Wielkopolsce. Samorządowcy ramię w ramię apelują o odrzucenie wniosku Mariusza Kamińskiego. W tym przypadku nie mają znaczenia partyjne podziały.

Taką postawę docenia Mirosław Piasecki, kandydat na senatora w ubiegłorocznych wyborach. – Jak sami wiecie w wielu sprawach nie zgadzam się ze starostą śremskim, ale uważam że podpisując się pod taką petycją zasługuje na słowa uznania. Wniosek o odwołanie obecnego wojewody Łukasza Mikołajczyka to największy błąd Zjednoczonej Prawicy, gdyż mieliśmy różnych wojewodów, ale ten jest nadzwyczaj pracowity – podkreśla Mirosław Piasecki.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...