2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Starosta śremski wspiera wojewodę
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Starosta śremski wspiera wojewodę

Zenon Jahns, starosta śremski podpisał się pod apelem do premiera, by ten nie odwoływał wojewody Łukasza Mikołajczyka. W tej sprawie swój podpis zgodnie złożyli wszyscy starostowie województwa wielkopolskiego. Dlaczego bronią wojewody?

– Zadzwonił do mnie starosta powiatu tureckiego z pytaniem czy podpiszę apel do premiera. Oczywiście zgodziłem się, ponieważ to nie jest dobry czas na zmiany. Zresztą bardzo cenię sobie Łukasza Mikołajczyka. Wojewoda bardzo dobrze współpracuje. Jest otwarty dla wszystkich. Zawsze czułem z jego strony wsparcie. Doceniam jego konkretne decyzje – wyjaśnia Zenon Jahns.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu wniosek o dymisję wojewody wielkopolskiego złożył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Powodem tego wniosku jest utrata zaufania do wojewody. Ma to związek z podjęciem przez niego decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy.

Z takim obrotem sprawy nie godzą się włodarze powiatów w Wielkopolsce. Samorządowcy ramię w ramię apelują o odrzucenie wniosku Mariusza Kamińskiego. W tym przypadku nie mają znaczenia partyjne podziały.

Taką postawę docenia Mirosław Piasecki, kandydat na senatora w ubiegłorocznych wyborach. – Jak sami wiecie w wielu sprawach nie zgadzam się ze starostą śremskim, ale uważam że podpisując się pod taką petycją zasługuje na słowa uznania. Wniosek o odwołanie obecnego wojewody Łukasza Mikołajczyka to największy błąd Zjednoczonej Prawicy, gdyż mieliśmy różnych wojewodów, ale ten jest nadzwyczaj pracowity – podkreśla Mirosław Piasecki.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...