24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportWalczyli dla Piotra, który walczy o życie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Walczyli dla Piotra, który walczy o życie

Aż 16 zespołów wzięło udział w turnieju charytatywnym „Gramy dla Piotra”, z którego dochód przeznaczono na pomoc i wsparcie w leczeniu Piotra Bajora. Cierpi on z powodu choroby chłoniaka rozlanego i walczy o życie. Z wpisowego i kiermaszu zebrano łącznie ponad 12 tysięcy złotych.

Po raz kolejny okazało się, że śremianie i piłkarze lubią pomagać potrzebującym. Rozegrany w hali Śremskiego Sportu sobotni turniej charytatywny cieszył się dużym zainteresowaniem stąd podzielono go na dwa oddzielne. W sesji porannej sześć zespołów walczyło w grupie „amatorskiej”, a po południu odbył się turniej dla drużyn zaawansowanych, w którym rywalizowało dziesięć ekip.

Tzw. „amatorzy” grali systemem każdy z każdym. Drużyny rozegrały po pięć meczy, a łącznie odbyło się 15 spotkań. Po podsumowaniu punktów okazało się, że najwięcej uzbierali ich Młodzi Śrem. Wygrali cztery z pięciu pojedynków i mieli na koncie 12 punktów. Jedynej porażki 1:2 doznali z Instant Partner. Zespół ten mimo iż pokonał zwycięzców, to zgromadził 10 punktów. Po drodze zremisował bowiem 1:1 z Senior Fara i przegrał 0:1 z Marionetkami. Trzecie miejsce na podium obsadziła ekipa Janko, którą reprezentowali głównie „oldboje” Optico. Tuż za podium uplasowała się ekipa Marionetki, która wyprzedziła w końcowej klasyfikacji TBS Śrem i Senior Fara.

W dwóch grupach eliminacyjnych o awans do półfinałów walczyli z kolei „zawodowcy”. Z turniejem pożegnały się takie zespoły, jak Rudy i Spółka, LKS Lubiatowo, FC Tartan, Ucho Prezesa, Optico i ROG GEO&KMP. „Czarnym koniem” zawodów okazała się ekipa Śremskich Fanatyków. Ostatni zespół I ligi awansował do półfinału z II miejsca w grupie B, a w nim pokonał 2:1 zwycięzcę grupy A – Breeding Center. Zwycięską bramkę na pół minuty przed końcem strzelił Radosław Dłużak. Finałowym rywalem Śremskich Fanatyków była Amarena. Zwycięzca grupy B pokonał 2:1 Jarograf. Ekipa Mariana Michalaka postarała się o niespodziankę i w meczu o III miejsce pokonała 3:1 Breeding Center. Z kolei w ścisłym finale złotą bramkę na wagę turniejowego zwycięstwa zdobył Tymek Walkowiak i z końcowego triumfu cieszyła się Amarena, która pokonała Śremskich Fanatyków.

Cieszymy się, że mogliśmy chociaż w niewielkim stopniu pomóc choremu – powiedział na zakończenie Daniel Cicharski, prezes Śremskiego Sportu. Głos zabrał także syn Piotra Bajora, dla którego grali piłkarze. – Dziękuję serdecznie w imieniu taty, swoim i całej rodziny wszystkim uczestnikom, zespołom i sponsorom za zaangażowanie i wsparcie – powiedział.

Dodajmy, że podczas trwania turnieju w holu Śremskiego Sportu przeprowadzono kiermasz, a także można było skorzystać z bufetu w postaci domowych wypieków. Cały dochód z wpisowego i kiermaszu przeznaczono na rzecz chorego Piotra Bajora. Łącznie uzbierano ponad 12 tysięcy złotych.

A to ciekawe