16.5 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Ponad 30 osób uczestniczyło w wyjątkowym programie. Jakim?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ponad 30 osób uczestniczyło w wyjątkowym programie. Jakim?

Powoli się kończy projekt Fundacji „To Tutaj” w Śremie pn. „Rehabilitacja na terenach wiejskich współfinansowany ze środków Wojewody Wielkopolskiego”. W programie udział wzięło ponad 30 osób z obszarów wiejskich gminy Śrem. Z jakich zabiegów skorzystali?

– Projekt ten był odpowiedzią na potrzeby wielokrotnie zgłaszane przez sołtysów z gminy Śrem jak i samych mieszkańców obszarów wiejskich naszej gminy. Planowane działania w projekcie miały na celu poprawę jakości życia oraz sprawności fizycznej osób z niepełnosprawnością, poprzez dostępność do bazy rehabilitacyjnej dla mieszkańców wsi z terenu powiatu śremskiego oraz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Śremie – wyjaśnia Radosław Dukat, prezes Fundacji.

W projekcie uczestniczyli mieszkańcy m.in. Pyszącej, Marianowa, Zbrudzewa, Wyrzeki, Lucin, Orkowa, Dąbrowy, Psarskiego, Drzonku, Mechlina.

Z zabiegów rehabilitacyjnych skorzystało ponad 30 osób z niepełnosprawnością. Mogli oni skorzystać spośród kilkunastu form zabiegów rehabilitacyjnych, takich jak np. pressoterapia, laseroterapia, ultradźwięki, elektroterapia, magnetoterapia, masaż klasyczny w tym drenaż limfatyczny, masaż tkanek głębokich oraz terapia tkanek miękkich.

Dodatkowo kilka osób skorzystało z Terapii Czaszkowo – Krzyżowej, która jest pochodną klasycznej osteopatii. – Jest praktycznym, delikatnym, całkowicie nieinwazyjnym zabiegiem, z którego mogą korzystać wszyscy od wieku niemowlęcego, po osoby w podeszłym wieku – dodaje Radosław Dukat.

Ponadto uczestnicy projektu skorzystali również z zabiegów podologicznych, masażu refleksologii oraz kąpieli w dźwiękach, a także w zajęciach usprawniających Nordic Walking.

Zaproponowane w projekcie działania cechowała regularność, wieloaspektowość i systematyczność, bowiem tylko takie podejście gwarantuje skuteczny proces rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami – mówi Monika Dukat, rehabilitantka

Zdaniem członków Fundacji najważniejsze są informacje zwrotne od uczestników projektu. – Mamo, u cioci Moniki czuję się jak w niebie – mówił 10-letni Maciej, uczestnik projektu.

Z kolei pan Paweł zapewnia, że rehabilitacja dała mu chęć walki o lepsze jutro. – Masaże przeszły moje oczekiwania. Po masażu nóg mogłam założyć szpilki! Na moje nogi i ogólnie na całe ciało zabiegi, to była po prostu bajka! – dodaje pani Marzena.

Ponad 30 osób uczestniczyło w wyjątkowym programie. Jakim?

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...