7.5 C
Śrem
sobota, 27 lutego, 2021
Strona główna Aktualności Ruszyły prace związane z budową sygnalizacji świetlnej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ruszyły prace związane z budową sygnalizacji świetlnej

Później niż zapowiadano na skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Grunwaldzkiej i Zamenhofa powstanie sygnalizacja świetlana regulująca ruch. Prace dopiero się rozpoczęły.

W mijającym tygodniu rozpoczęły się prace ziemne na skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Grunwaldzkiej oraz Zamenhofa, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna regulująca ruch zarówno pojazdów oraz pieszych.

Pierwotnie – jak wynikało z zapowiedzi Adama Lewandowskiego, burmistrza Śremu – sygnalizacja w tym miejscu miała powstać do końca minionego miesiąca. Jaki widać terminu tego nie udało się dotrzymać zarządcy ul. Grunwaldzkiej. WZDW w Poznaniu dopiero z początkiem grudnia rozpoczęło prace na miejscu.

W ocenie zwolenników inwestycji, światła poprawią bezpieczeństwo pieszych korzystających ze skrzyżowania.

Wszystkich przeciwników sygnalizacji w tym miejscu uspokajamy: upłynie jeszcze kilka miesięcy, zanim światła zostaną uruchomione. Bowiem mamy tutaj podobną sytuację, jak ze światłami na ul. Gostyńskiej i skrzyżowaniu z obwodnicą Śremu, gdzie najpierw rozpoczęły się prace ziemne, a później ustalenia między zarządcą drogi, a operatorem dostarczającym energię elektryczną.

Sygnalizacja Grunwaldzka

Wg naszych informacji sygnalizacja świetlna na rzeczonym skrzyżowaniu nie zostanie uruchomiona wcześniej, jak w drugim kwartale przyszłego roku.

Inwestycja kosztuje około 300 tys. zł. Połowę sfinansowała gmina Śrem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...