-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Wypadek na skrzyżowaniu. Kto miał zielone światło?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wypadek na skrzyżowaniu. Kto miał zielone światło?

Dziś na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Szkolnej doszło do wypadku z udziałem osobowego samochodu oraz skutera. Do szpitala ze złamaniami trafiła jedna osoba.

Wypadek wydarzył się na skrzyżowaniu ulic, gdzie ruch pojazdów regulowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej. Tam zderzyły się skuter oraz citroen berlingo. W wyniku zderzenia pojazdów jena osoba wymagała pomocy medycznej – wezwano do niej karetkę pogotowia.

Medycy po opatrzeniu poszkodowanego mężczyzny na miejscu zdecydowali się na transport pacjenta do szpitala w Śremie. Wg wstępnej diagnozy kierujący jednośladem doznał złamania nogi.

Jak doszło do wypadku? To już ustaliła policja, która oprócz zeznań uczestników wypadku sięgnęła po zapis monitoringu i sprawa stała się oczywista. Z zapisu kamer monitoringu jasno wynika, kto doprowadził do zderzenia i wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.

Na nagraniach z monitoringu widać, że to kierująca citroenem, która wyjeżdżała z ulicy Szkolnej miała zielone światło, natomiast kierujący skuterem poruszającym się wzdłuż ul. Piłsudskiego wjechał na skrzyżowanie na świetle czerwonym.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...