-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Kolejna nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kolejna nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Śremie

Na piątek, 4 grudnia przewodnicząca rady miejskiej w Śremie zwołała XXIV nadzwyczajną sesję. O to spotkanie poprosili radni opozycji. O czym chcą dyskutować?

W piątek, 4 grudnia o godzinie 7.30 odbędzie się XXIV nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Śremie. Tematem mają być plany powstania w Śremie fabryki elektrolitów. Zostanie również przedstawiona opinia Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Głos w tej sprawie chcą zabrać również radni, którzy  interesują się nową inwestycją. Interpelację dotyczącą nowej fabryki napisał Krzysztof Lewandowski. Radny pytał w niej między innymi o to czy:

  1. Prawdą jest, że firma BASF dokonała finalizacji sprzedaży swojego majątku w okolicy ulicy Letniej w Śremie inwestorowi z Chin firmie Capchem, która była zainteresowana utworzeniem tam fabryki elektrolitu do baterii litowo-jonowych?
  2. Władze Gminy Śrem przystąpiły do oceny możliwego oddziaływania działalności firmy Capchem na okoliczne środowisko?
  3. Gmina Śrem miała jakikolwiek wpływ na to, jakiemu podmiotowi forma BASF sprzeda swój majątek?

Okazuje się, że burmistrz zlecił ocenę środowiskową. Większość opinii nie wskazywała negatywnego oddziaływania planowanego przedsięwzięcia. Natomiast, jako jedyny, odmienną opinię wyraził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Śremie. Zwrócił on uwagę na przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko, uznając, że „charakter działalności produkcyjnej zakładu, wzmożona emisja hałasu oraz zanieczyszczeń, a także fakt, że obiekt ze względu na znajdujące się zakładzie substancje zostanie zaliczony do zakładów o zwiększonym ryzyku ze względu na zagrożenie dla zdrowia”.

Zapowiada się zatem ciekawa dyskusja. Transmisja sesji online dostępna będzie na stronie bip.srem.pl w zakładce Rada Miejska – Internetowa transmisja obrad.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...