9.4 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Kultura Centrum Kultury w Książu Wlkp. rozbiło bank nagród
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Centrum Kultury w Książu Wlkp. rozbiło bank nagród

W środę, 2 grudnia odbyła się Gala XXI edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Gala wyjątkowo odbyła się online, ale jak zawsze w mistrzowskim wykonaniu. Ponownie wśród wyróżnionych znalazły się projekty z powiatu śremskiego.

W kategorii „działania prokulturowe” zostało złożonych 114 wniosków. 39 z nich otrzymało nagrody pieniężne, a wśród nich 7 projektów z terenu powiatu śremskiego:

  1. Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, otrzymało 5 tys. zł za projekt „Oddolne inicjatywy społeczne upamiętniające Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Brodnickiej jako przykład zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego regionu”.
  2. Koło Gospodyń Wiejskich Aktywne Brodniczanki, 5 tys. zł za projekt „ZaGRAJ o Brodnicę! – czyli (po) spaceruj z pasją”.
  3. Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, łącznie 10 tys. zł za dwa projekty: „Sukces kobiecy dawniej i dziś” oraz „Rowerowe Questy Regionu Śremskiego”.
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie, 12 tys. zł za projekt „Życie jest teatrem”.
  5. I najwyższa nagroda, a w zasadzie dwie, dla Centrum Kultury Książ Wlkp., łącznie 32 tys. zł za projekty: „Niewinnie straceni” i „Z kosą na Prusaka”.

Jak łatwo zauważyć, bank nagród ponownie rozbiło Centrum Kultury w Książu Wlkp. – Dostaliśmy 32 tys. złotych nagrody od Marszałka! Znaleźliśmy się wśród najwyżej notowanych uczestników ostatniej edycji  „Działań proekologicznych i prokulturowych w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”. Kapituła tego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – Departament Środowiska – przyznała nam 32 tys. złotych za dwa złożone wnioski: „Niewinnie straceni” i „Z kosą na Prusaka” – wyjaśnia Mariola Kaźmierczak.

Szefowa ksiąskiego CK nie kryje łez wzruszenia. – Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli nam nawet w najmniejszym stopniu w realizacji każdego z tych projektów, w tym m.in. gminie Książ Wlkp. Oba projekty pochłonęły bardzo dużo czasu i zaangażowania, ale jak widać – warto było! Cieszymy się ogromnie, bo tego rodzaju newsy nas jeszcze bardziej nakręcają do działania – dodaje.

Centrum Kultury w Książu Wlkp. rozbiło bank nagród

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” wyróżniony został projekt „Palimy się do muzyki”, które współorganizowało CK Książ Wlkp. Wówczas kapituła konkursu przyznała Stowarzyszeniu „Z Muzyką do Ludzi” najwyższą nagrodę w kwocie 15 tys. zł.

Opery realizowane w Ceglarni w Jarosławkach wspólnie z Centrum Kultury Książ Wlkp. z udziałem profesjonalnych solistów operowych i zawodowych muzyków oraz statystów -amatorów okazały się „kulturalnym strzałem w dziesiątkę”- wspomina Mariola Kaźmierczak

Na uwagę zasługuje również tegoroczne wyróżnienie dla Koła Gospodyń Wiejskich Aktywne Brodniczanki, które otrzymało nagrodę wysokości 5 tys. zł. – To dla nas wspaniały prezent, ogromne wyróżnienie i motywator do dalszych działań! Ku bardzo miłemu zaskoczeniu kapituła konkursu doceniła nasz projekt „ZaGRAJ o Brodnicę! – czyli (po) spaceruj z pasją, przyznając nagrodę 5 tys. zł – przyznaje Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...