12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Łączą siły w walce z wandalizmem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Łączą siły w walce z wandalizmem

Nie od dziś wiadomo, że miasto Śrem ma problem z wandalami. Nie raz i nie dwa na łamach Tygodnia informowaliśmy o sytuacjach, w których łamane są młode drzewka, niszczone są ławki, elementy infrastruktury użytkowej, z której korzystamy wszyscy.

Miasto wspólnie z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie łączą siły, aby przeciwdziałać wandalom i zapowiadają zwiększenie powierzchni objętej monitoringiem przemysłowym.

Zawiązano porozumienie, na mocy którego zarówno gmina Śrem jak i SM w Śremie będą wzajemnie udostępniać sobie nieruchomości oraz urządzenia, którymi zarządzają, aby systematycznie rozbudowywać sieć monitoringu. Do tej pory odbywało się to na takiej zasadzie, że monitoring przemysłowy prowadziły dwie odrębne instytucje niezależne od siebie.

Przedmiotem jest szeroka współpraca przy tworzeniu oraz eksploatacji monitoringu wizyjnego na terenie gminy Śrem. Współpraca będzie polegać na udostępnianiu nieruchomości oraz urządzeń, którymi zarządzają strony oraz udostępnieniu sieci transmisji danych – przekazuje Adrian Wartecki ze śremskiego magistratu.

Porozumienie o współpracy z ramienia SM w Śremie podpisał prezes Spółdzielni, Marek Chmiel, z kolei z ramienia gminy burmistrz Adam Lewandowski.

Łączą siły w walce z wandalizmem
fot. UM Śrem

Zacieśnienie współpracy w kwestii monitoringu ma przede wszystkim służyć bezpieczeństwu mieszkańców. Monitoring stanie się również narzędziem dla służb porządkowych przy poszukiwaniu sprawców ewentualnych wykroczeń czy przestępstw.

Obecnie w Śremie działa 56 kamer. Plany gminy Śrem na 2021 rok to dalsza rozbudowa monitoringu miejskiego. Nowe kamery pojawią się między innymi w okolicach ul. Chłapowskiego i Staszica oraz przy wjeździe do Śremu (na rondzie prowadzącym do obwodnicy ). Kamery pojawią się także na remontowanym Stadionie Miejskim w Parku im. Powstańców Wielkopolskich.

Jak zaznacza magistrat, system kamer to jedno, ale cała infrastruktura z tym związana to co innego i nad tym również trwają odpowiednia prace.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...