14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Łączą siły w walce z wandalizmem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Łączą siły w walce z wandalizmem

Nie od dziś wiadomo, że miasto Śrem ma problem z wandalami. Nie raz i nie dwa na łamach Tygodnia informowaliśmy o sytuacjach, w których łamane są młode drzewka, niszczone są ławki, elementy infrastruktury użytkowej, z której korzystamy wszyscy.

Miasto wspólnie z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie łączą siły, aby przeciwdziałać wandalom i zapowiadają zwiększenie powierzchni objętej monitoringiem przemysłowym.

Zawiązano porozumienie, na mocy którego zarówno gmina Śrem jak i SM w Śremie będą wzajemnie udostępniać sobie nieruchomości oraz urządzenia, którymi zarządzają, aby systematycznie rozbudowywać sieć monitoringu. Do tej pory odbywało się to na takiej zasadzie, że monitoring przemysłowy prowadziły dwie odrębne instytucje niezależne od siebie.

Przedmiotem jest szeroka współpraca przy tworzeniu oraz eksploatacji monitoringu wizyjnego na terenie gminy Śrem. Współpraca będzie polegać na udostępnianiu nieruchomości oraz urządzeń, którymi zarządzają strony oraz udostępnieniu sieci transmisji danych – przekazuje Adrian Wartecki ze śremskiego magistratu.

Porozumienie o współpracy z ramienia SM w Śremie podpisał prezes Spółdzielni, Marek Chmiel, z kolei z ramienia gminy burmistrz Adam Lewandowski.

Łączą siły w walce z wandalizmem
fot. UM Śrem

Zacieśnienie współpracy w kwestii monitoringu ma przede wszystkim służyć bezpieczeństwu mieszkańców. Monitoring stanie się również narzędziem dla służb porządkowych przy poszukiwaniu sprawców ewentualnych wykroczeń czy przestępstw.

Obecnie w Śremie działa 56 kamer. Plany gminy Śrem na 2021 rok to dalsza rozbudowa monitoringu miejskiego. Nowe kamery pojawią się między innymi w okolicach ul. Chłapowskiego i Staszica oraz przy wjeździe do Śremu (na rondzie prowadzącym do obwodnicy ). Kamery pojawią się także na remontowanym Stadionie Miejskim w Parku im. Powstańców Wielkopolskich.

Jak zaznacza magistrat, system kamer to jedno, ale cała infrastruktura z tym związana to co innego i nad tym również trwają odpowiednia prace.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...