0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Kórnik Cudem uratowana z płomieni teraz czeka na nowy dom
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Cudem uratowana z płomieni teraz czeka na nowy dom

Historia Sary to historia, w której łzy same ciekną z oczu. Sara to pies, który swoje wycierpiał, był bliski śmierci, a teraz czeka na nowy kochający dom.

Na początku października w Biernatkach pod Kórnikiem doszło do pożaru. Ogień objął budynek mieszkalny. „Ogień znajdował się w budynku wielorodzinnym na ostatniej, drugiej kondygnacji. Drzwi wejściowe do mieszkania była zamknięte.” – pisaliśmy wówczas na łamach Tygodnia.

Z wnętrza budynku nie dochodziły żadne odgłosy. Strażacy siłowo dostali się do wnętrza lokalu i rozpoczęli akcję gaśniczą. Kolejna rota ratowników w tym czasie udała się na przeszukanie palącego się mieszkania. W międzyczasie na miejsce dojechały kolejne strażackie zastępy z Poznania oraz Środy Wielkopolskiej.

Ratownicy w jednym z pomieszczeń natrafili na nieprzytomnego mężczyznę. Wyniesiono go na zewnątrz płonącego budynku i przystąpiono do czynności ratowniczych. Mężczyzna nie oddychał.

W dalszej części akcji gaśniczej strażacy w budynku znaleźli psa, właśnie Sarę, która teraz czeka na nowy domu. Pies, podobnie jak mieszkaniec wyniesiony wcześniej, również nie dawał oznak życia.

Wysiłek strażaków przyniósł jednak zamierzone skutki. Resuscytacja i telnoterapia okazały się na tyle skuteczne, że zwierzę wróciło do życia. Piesek trafił do Skałowa, do tamtejszego schroniska, w którym otoczono go właściwą opieką, a teraz czeka na nowy dom. Być może czeka właśnie na Ciebie?

Wszelkich informacji nt. adopcji zwierzęcia udziela Schronisko dla Zwierząt w Skałowie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...