7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Kórnik Cudem uratowana z płomieni teraz czeka na nowy dom
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Cudem uratowana z płomieni teraz czeka na nowy dom

Historia Sary to historia, w której łzy same ciekną z oczu. Sara to pies, który swoje wycierpiał, był bliski śmierci, a teraz czeka na nowy kochający dom.

Na początku października w Biernatkach pod Kórnikiem doszło do pożaru. Ogień objął budynek mieszkalny. „Ogień znajdował się w budynku wielorodzinnym na ostatniej, drugiej kondygnacji. Drzwi wejściowe do mieszkania była zamknięte.” – pisaliśmy wówczas na łamach Tygodnia.

Z wnętrza budynku nie dochodziły żadne odgłosy. Strażacy siłowo dostali się do wnętrza lokalu i rozpoczęli akcję gaśniczą. Kolejna rota ratowników w tym czasie udała się na przeszukanie palącego się mieszkania. W międzyczasie na miejsce dojechały kolejne strażackie zastępy z Poznania oraz Środy Wielkopolskiej.

Ratownicy w jednym z pomieszczeń natrafili na nieprzytomnego mężczyznę. Wyniesiono go na zewnątrz płonącego budynku i przystąpiono do czynności ratowniczych. Mężczyzna nie oddychał.

W dalszej części akcji gaśniczej strażacy w budynku znaleźli psa, właśnie Sarę, która teraz czeka na nowy domu. Pies, podobnie jak mieszkaniec wyniesiony wcześniej, również nie dawał oznak życia.

Wysiłek strażaków przyniósł jednak zamierzone skutki. Resuscytacja i telnoterapia okazały się na tyle skuteczne, że zwierzę wróciło do życia. Piesek trafił do Skałowa, do tamtejszego schroniska, w którym otoczono go właściwą opieką, a teraz czeka na nowy dom. Być może czeka właśnie na Ciebie?

Wszelkich informacji nt. adopcji zwierzęcia udziela Schronisko dla Zwierząt w Skałowie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...