-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Kultura Będzie amfiteatr nad jeziorem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Będzie amfiteatr nad jeziorem

Coraz bardziej realne stają się plany wybudowania tuż obok plaży nad jeziorem Grzymisławskim amfiteatru. W projekcie budżetu na 2021 rok na ten cel wpisano kwotę 500 tysięcy złotych.

Oczywiście, na razie to tylko projekt. By budowa amfiteatru stała się faktem, proponowany przez burmistrza Śremu budżet i zapisana w nim kwota na ten cel, musi być przyjęty w postaci uchwały przez Radę Miejską na grudniowej sesji.

O wybudowaniu amfiteatru nad jeziorem rozmawialiśmy z burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim już od dłuższego czasu. W rozmowie, jaką zamieściliśmy na naszych łamach w wydaniu z 24 września br. burmistrz oficjalnie zapowiedział budowę amfiteatru już w 2021 roku. Całość ma kosztować ponad 900 tysięcy złotych. Jest już również pozwolenie na budowę. Wówczas Włodarz miasta, mówiąc o tej inwestycji we wspomnianym wywiadzie, powiedział między innymi o tym, że chciałby tę inwestycję zrealizować w przyszłym roku.

Na amfiteatralnej scenie, która będzie tak ustawiona, że w tle za sceną widzowie będą mieli jezioro, nasz ośrodek kultury będzie mógł prezentować naszych wykonawców i nasze lokalne zespoły, a także zaproszone z zewnątrz profesjonalne zespoły.

Nad sceną będzie zamontowany przezroczysty dach, a na widowni będzie mogło zasiąść jednorazowo około 300 osób.

Burmistrz zapowiedział również, że podlegli mu urzędnicy będą czynić starania, by przynajmniej część z 900 tysięcy złotych, które przeznaczy się na inwestycję, pochodziła ze środków zewnętrznych.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...