-5.3 C
Śrem
poniedziałek, 18 stycznia, 2021
Strona główna Sport Zacięta walka o punkty
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zacięta walka o punkty

W pięciu z ośmiu spotkań o mistrzostwo Ekstraligi o zwycięstwie przesądzało jedno trafienie. Mecze były zacięte, a rozczarował szlagier kolejki, w którym PUH Cynk łatwo rozprawił się z Breeding Center.

Piłkarze PUH Cynk potwierdzili w sobotnie popołudnie, że w tym sezonie mogą się włączyć do walki o mistrzostwo i przerwać panowanie dwóch ekip, które do tej pory rozdawały karty. Najpierw niejako na rozgrzewkę odprawili z kwitkiem Znak Big Futsal gromiąc rywali 5:0. Potem zaaplikowali pięć goli także wicemistrzom poprzedniego sezonu i zdobywcą Superpucharu, czyli ekipie Breeding Center. Wygrali 5:3, a zwycięstwo nie było zagrożone choćby przez chwilę.

Ekipa PHU Cynk wypunktowała rywali dobrze się broniąc i grając z kontry. Dzięki temu wskoczyła na fotel lidera, bowiem ze względu na nieparzystą ilość drużyn tylko jedno spotkanie grał w sobotę Totem. Obrońcy tytułu nie dali szans Turtlesom (7:1) i choć mają komplet punktów, to są na drugim miejscu.

W hicie kolejki Breeding Center przegrał z PUH Cynk 3:5

Pozostałe pięć spotkań było wyrównane i zacięte. Kreacja przegrała 1:2 z Optico, a potem w takich samych rozmiarach wymęczyła zwycięstwo nad Niesłabinem. Optico z kolei przegrało 1:2 ze Znak Big Futsal mimo, że w końcówce dwukrotnie po żółtych kartkach dla rywali grało w liczebnej przewadze.

Instalator poszedł na wymianę ciosów z Jarografem i wygrał 3:2. Ekipa Mariana Michalaka nie miała łatwej przeprawy z Turtlesami, ale zdołała wyszarpnąć trzy punkty i pokonała beniaminka 4:3. Swoje mecze przełożyła Wanga.

Kolejne emocje z Ekstraligą czekają nas już w najbliższą sobotę. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Breeding Center – Optico oraz Wanga – Totem, a o pierwsze punkty w sezonie powalczą Turtlesy i Niesłabin.

W WYDANIU PAPIEROWYM KOMPLET WYNIKÓW,

RELACJE, TABELE I LIGI ORAZ EKSTRALIGI

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...