16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Poseł z naszej okolicy robi karierę w stolicy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Poseł z naszej okolicy robi karierę w stolicy

We wtorek, 17 listopada Zbigniew Hoffmann, poseł Prawa i Sprawiedliwości został zastępcą Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kilka dni wcześniej otrzymał stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zbigniew Hoffmann to polityk ze sporym doświadczeniem. W latach 2006–2007 był wojewodą kujawsko-pomorskim. Podobną funkcję pełnił w latach 2015-2019. Wówczas piastował urząd wojewody wielkopolskiego.

W latach 2009–2010 pracował na stanowisku eksperta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

W 2019 roku kandydował w wyborach parlamentarnych z okręgu konińskiego, do którego należy powiat śremski. Wówczas otrzymał 42 859 głosów i został posłem na Sejm IX kadencji.

W ubiegłym tygodniu Zbigniew Hoffmann najpierw otrzymał stanowisko sekretarza stanu, a następnie został zastępcą Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Czym zasłynął w naszym powiecie?

Zbigniew Hoffmann jeszcze jako wojewoda wielkopolski przyjechał do Śremu we wrześniu 2019 roku. Polityk PiS wziął udział w rocznicy wybudowania remizy strażackiej w Śremie. Choć wielu obserwatorów uznało tę wizytę za element kampanii wyborczej.

Wtenczas dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy informacyjnej w budynku remizy. Dokonali tego poseł Dolata, wojewoda Hoffmann oraz zastępca wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiusz Przybyła. Następnie wszyscy zaproszeni goście pojechali do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesłabinie. Tam Zbigniew Hoffmann uroczyście wręczył umowy na dotacje 5000+, które przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dla lokalnych drużyn OSP.

Kolejny raz Zbigniew Hoffmann, już jako poseł PiS zawitał do Śremu w czerwcu br. Wówczas również towarzyszył mu poseł Zbigniew Dolata. Panowie spotkali się z komitetem poparcia Andrzeja Dudy. Był to czas intensywnej kampanii prezydenckiej.

Na koniec warto wspomnieć, o tym, że jeszcze jako wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wystąpił do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o udzielenie pomocy przez wojsko w sprawie dogaszania pożaru wysypiska śmieci w Pyszacej. Z prośbą o wsparcie zwrócił się do wojewody burmistrz gminy Śrem Adam Lewandowski.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...