5.4 C
Śrem
czwartek, 25 lutego, 2021
Strona główna Kultura Zamknięci, ale działają
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zamknięci, ale działają

Śremski Ośrodek Kultury pokazuje, że pandemia mu nie straszna. Na ich stronie internetowej i facebooku wciąż pojawiają się nowe informacje i ciekawe posty. Widać, że pracownicy nie chcą stracić kontaktu ze śremianami. Od zamknięcia instytucji kultury przyświeca im hasło „Zamykamy, ale działamy”.

Zapytaliśmy dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury Annę Szmyt- Baranowską co oznacza to hasło w praktyce.

– „Zamykamy, ale działamy” pod takim właśnie hasłem ośrodek kultury działa od 7 listopada. Co to znaczy? Oznacza to, że przenosimy się w świat wirtualny. Ani ma moment nie pomyśleliśmy o tym, aby całkowicie odciąć się od mieszkańców, od naszych wspaniałych klientów, uczestników zajęć czy też wydarzeń, które organizujemy. Spotykamy się z Wami wirtualnie poprzez posty, które umieszczamy na stronie internetowej – mówi dyrektor ŚOK.

Akademia Mamy, Taty i Malucha inspiruje dzieci do zabawy
Akademia Mamy, Taty i Malucha inspiruje dzieci do zabawy także w domu

Regularnie na stronie ŚOK i w mediach społecznościowych pojawiają się filmiki z Akademii Mamy, Taty i Malucha, które są inspiracją dla najmłodszych. Ostatnio dzieci wzięły udział w jabłuszkowych zabawach, jeżowych łamigłówkach, a dziś (22.11)  mogą wspólnie z ŚOK spędzić czas z okazji Dnia Kredki. Rodzice bardzo chętnie dzielą się zdjęciami z domowych warsztatów.

Znajdujące się w Śremie gabloty zachęcają do zatrzymania się i obejrzenia zdjęć
Znajdujące się w Śremie gabloty zachęcają do zatrzymania się i obejrzenia zdjęć

Ponadto ŚOK wpadł na bardzo ciekawy i napawający optymizmem pomysł. Aby śokowe gabloty znajdujące się na mieście nie stały puste i smutne, postanowiono wypełnić je kolorowymi wspomnieniami wydarzeń i spotkań, jakie odbywały się w bieżącym roku. Możecie odszukać się na zdjęciach i powspominać. 

Nowością jest także cykl „Historyczne kadry kina Słonko”. W każdy czwartek na stronie ŚOK można znaleźć informacje na temat historii śremskiego kina.

Źródłofot. ŚOK

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...