7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Napisali petycję obywatelską w sprawie ochrony życia poczętego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Napisali petycję obywatelską w sprawie ochrony życia poczętego

W piątek, 20 listopada członkowie lokalnego Stowarzyszenia "Komitet Obywatelski" skierowali do burmistrza Adama Lewandowskiego petycję. Apelują oni o poparcie i przyłączenie się do ochrony życia, w szczególności życia poczętego.

– W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami eskalacji agresywnych i wulgarnych działań ze strony środowisk proaborcyjnych, domagających się w Polsce prawa do aborcji na żądanie. Niestety również w Śremie znalazły się osoby solidaryzujące się z tym postulatem, wśród których znalazł się również urzędujący burmistrz – uważają członkowie stowarzyszenia, którego prezesem jest Radosław Łucka.

Stworzyli oni petycję, w której żądają od burmistrza wyświetlenia na elewacji ratusza słowa „Życie”, na wzór wcześniejszego napisu „Wybór, nie zakaz”, który towarzyszył strajkowi kobiet.

Pan Adam Lewandowski – Burmistrz Śremu

Petycja obywatelska

My niżej podpisani, zwracamy się w sprawie ochrony życia poczętego, która stała się w ostatnim czasie przedmiotem sporów społecznych, także na forum publicznym w Śremie. Opowiedział się Pan w tej sprawie jednoznacznie po stronie zwolenników aborcji na żądanie, czego wyrazem było m.in. wyświetlenie na elewacji ratusza napisu WYBÓR.

Celem naszego działania jest zwrócenie uwagi mieszkańców Śremu na konieczność ochrony życia poczętego. Prawo jednostki do wolnego wyboru, nie może być jednocześnie uprawnieniem do ograniczania ochrony ludzkiego życia, w szczególności tego poczętego. Stąd też, powołując się na prawo do równoprawnego sposobu prezentacji własnych poglądów, zwracamy się z żądaniem wyświetlania na elewacji ratusza napisu ŻYCIE wg naszego projektu graficznego, w każdy poniedziałek od godziny 0:00 do godziny 24:00 w okresie od 1 grudnia 2020 r. do dnia 31 maja 2021 roku włącznie.

Członkowie zachęcają do podpisania tej petycji obywatelskiej. Dotychczas dokument poparło kilka osób. Link do petycji. Czy burmistrz przychyli się do tego żądania? Czekamy na jego komentarz w tej sprawie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...