-0.9 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Na sygnale Luciny. Budynek po pożarze nadaje się do rozbiórki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Luciny. Budynek po pożarze nadaje się do rozbiórki

Jeszcze rankiem 21 listopada na miejscu pożaru budynku w Lucinach działali strażacy JRG Śrem oraz okoliczni ochotnicy. Pomoc pogorzelcom zaoferowała gmina.

W chwili publikowania niniejszego materiału na miejscu pożaru w Lucinach, który wybuchł wczoraj w nocy około godziny 23.30 cały czas pracowali strażacy. Ognia nie było wprawdzie już widać, ale cały czas w ścianach panowała podwyższona temperatura i strażacy od czasu do czasu zlewali konstrukcję wodą.

Wczesnym rankiem na miejscu pożaru pojawili się pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejscu obecny był również Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. Gmina za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej zaoferowała pomoc rodzinie, której cały dobytek spłonął w nocnym pożarze.

W dalszym ciągu nie są znane przyczyny powstania pożaru. Nie wyklucza się rozwiązania, w którym winne są panele fotowoltaiczne lub pożar został spowodowany przez instalację do ogrzewania budynku.

Sam budynek nie nadaje się do remontu, a gdzie tu mówić o dalszym jego zamieszkaniu. Konstrukcja jest poważnie uszkodzona i najprawdopodobniej konieczna będzie całkowita jego rozbiórka.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...