24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Luciny. Budynek po pożarze nadaje się do rozbiórki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Luciny. Budynek po pożarze nadaje się do rozbiórki

Jeszcze rankiem 21 listopada na miejscu pożaru budynku w Lucinach działali strażacy JRG Śrem oraz okoliczni ochotnicy. Pomoc pogorzelcom zaoferowała gmina.

W chwili publikowania niniejszego materiału na miejscu pożaru w Lucinach, który wybuchł wczoraj w nocy około godziny 23.30 cały czas pracowali strażacy. Ognia nie było wprawdzie już widać, ale cały czas w ścianach panowała podwyższona temperatura i strażacy od czasu do czasu zlewali konstrukcję wodą.

Wczesnym rankiem na miejscu pożaru pojawili się pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejscu obecny był również Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. Gmina za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej zaoferowała pomoc rodzinie, której cały dobytek spłonął w nocnym pożarze.

W dalszym ciągu nie są znane przyczyny powstania pożaru. Nie wyklucza się rozwiązania, w którym winne są panele fotowoltaiczne lub pożar został spowodowany przez instalację do ogrzewania budynku.

Sam budynek nie nadaje się do remontu, a gdzie tu mówić o dalszym jego zamieszkaniu. Konstrukcja jest poważnie uszkodzona i najprawdopodobniej konieczna będzie całkowita jego rozbiórka.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...