11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Sport Jutro hit jesieni: Kłos kontra Warta
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jutro hit jesieni: Kłos kontra Warta

Jutro o godzinie 13.00 na boisku w Zaniemyślu dojdzie do pojedynku Kłosa z Wartą Śrem. Będzie to hit rundy jesiennej klasy okręgowej.

Oba zespoły nadają ton tegorocznym rozgrywkom i wyrosły na faworytów do awansu do V ligi. W Śremie nikt zresztą tych aspiracji nie ukrywa. Warta chciałaby w przyszłym roku świętować sukces z okazji 100-lecia klubu.  W Zaniemyślu takiego „ciśnienia” nie ma. W tabeli długo jednak prowadził Kłos. Podopieczni Grzegorza Burchackiego przegrali dopiero w 12 kolejce z Heliosem, a Warta wciąż jako jedyna pozostaje niepokonana. Śremianie w 14 kolejkach zgromadzili 38 punktów i są na czele. Z kolei Kłos rozegrał 13 spotkań i ma na koncie 32 punkty.

Oba zespoły dzieli niby sześć punktów, ale stawką jutrzejszego meczu będzie mistrzostwo jesieni, bowiem jedni i drudzy mają jeszcze do rozegrania mecze zaległe. Kłos dwa z Phytopharmem i Sokołem Chwałkowo, a Warta derby z Pogonią Książ.

Trenerzy wystawią zapewne najmocniejsze składy. Trener Sciak może już wystawić w wyjściowej jedenastce Patryka Słomczyńskiego, a trener Burchacki być może będzie mógł skorzystać już z Szymona Grzelaka.

Początek meczu o godzinie 13.00 w Zaniemyślu. Spotkanie odbędzie się bez udziały publiczności, ale Warta Śrem planuje relację na żywo z tego spotkania na nowym kanale WartaTv.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...