0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Śremski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał nagrodę. Czym się wyróżnił?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał nagrodę. Czym się wyróżnił?

Śremski Ośrodek Pomocy Społecznej został wyróżniony przez Marlenę Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. Nagrodę otrzymał cały zespół za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

W sobotę, 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg przyznała sześć nagród indywidualnych i sześć zespołowych za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Jedna z nich trafiła do Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie.

Nagrodę zespołową otrzymał Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie za realizację kompleksowego programu w zakresie polityki senioralnej w gminie Śrem oraz wkład w podejmowanie działań mających na celu wsparcie i integrację osób starszych w ramach działalności Centrum Wspierania Aktywności Seniorów w Śremie.

To już drugie takie wyróżnienie dla śremskiego OPS. Pierwszy raz zespół został nagrodzony został w 2008 roku. Wówczas do ich rąk trafiło 10 tys. zł, które zostały wykorzystane na rozwój sieci informatycznej ośrodka.

To dla nas bardzo miła niespodzianka. Czujemy się wyróżnieni. Nie znamy jeszcze kwoty przyznanej nagrody. Zaproponuję jednak, by pieniążki przeznaczyć na rozwój osobisty, szkolenia. Ale będzie to wspólna decyzja – mówi Maria Świdurska, kierownik OPS

Jak informuje gmina Śrem, Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie jest inicjatorem i koordynatorem działań  adresowanych do grupy wiekowej 60+, która stanowi blisko 10 proc. mieszkańców naszej gminy. Realizuje szereg innowacyjnych i niestandardowych usług w obszarze kreowania i realizowania aktywnej polityki przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i marginalizacji grup i osób, w tym seniorów. Kluczowe działania senioralne realizowane w oparciu o Program na rzecz osób starszych na lata 2017-2025 to:

  • Klub Senior+, który działa od stycznia 2020 r., jako odpowiedź na wyzwania związane ze starzeniem się społeczeństwa i  koniecznością zapewnieniem kompleksowej oferty dla osób starszych;
  • Koordynator ds. polityki senioralnej gminy Śrem, którego zadaniem jest  wdrażanie  polityki  senioralnej  gminy Śrem;
  • Inicjatywy i projekty, które na stałe wpisały się w kalendarz śremskich wydarzeń takie jak: Amatorski Klub Literacki, Grupa Wsparcia dla osób będących w kryzysie emocjonalnym po stracie bliskiego, cykl wykładów Eksperci Dobrego Życia, projekt edukacyjny Akademia Pełni Życia,  Boule dla seniorów, Babcie i Dziadkowie Rodzinni Nauczyciele Tradycji i Historii, „Niedzielna Herbatka”.

– Szeroki i różnorodny zakres działań jest możliwy dzięki współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie z lokalnymi partnerami, liderami i organizacjami, co pozwala za tworzenie przyjaznej i otwartej przestrzeni społecznej dla osób starszych. Nasze dobre, wieloletnie doświadczenia zaprocentowały. Serdecznie wszystkim dziękujemy – dodaje Maria Świdurska.

Wręczenie nagród z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną odbyło się 19 listopada 2020 r. w formie on-line, podczas transmisji uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Źródłofot. srem.pl
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...