2.2 C
Śrem
piątek, 4 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Śrem Pilne! Burmistrz zamknął świetlice wiejskie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pilne! Burmistrz zamknął świetlice wiejskie

Począwszy z dniem dzisiejszym do odwołania wszystkie świetlice wiejskie znajdujące się na terenie gminy Śrem zostają zamknięte.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, poinformował dziś w komunikacie urzędowym, że podjął decyzję o zamknięciu do odwołania wszystkich świetlic wiejskich. Urząd wydał konkretne wytyczne, czego dokładnie dotyczy to zamknięcie.

Od dziś w świetlicach wiejskich nie będzie można organizować spotkań w ramach zebrań wiejskich, spotkań grup społecznych, lokalnych organizacji – Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckiej, Stowarzyszeń itp.

Zabronione jest także wynajmowanie tego typu obiektów. Wstrzymana została całkowicie działalność kulturalna w świetlicach wiejskich i nie będą się również odbywały zajęcia świetlicowe, gimnastyczno-rekreacyjne czy integracyjne oraz artystyczne.

Zamknięcie tego typu obiektów ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Świetlice wiejskie będą zamknięte do odwołania.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...