12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Pilne! Burmistrz zamknął świetlice wiejskie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pilne! Burmistrz zamknął świetlice wiejskie

Począwszy z dniem dzisiejszym do odwołania wszystkie świetlice wiejskie znajdujące się na terenie gminy Śrem zostają zamknięte.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, poinformował dziś w komunikacie urzędowym, że podjął decyzję o zamknięciu do odwołania wszystkich świetlic wiejskich. Urząd wydał konkretne wytyczne, czego dokładnie dotyczy to zamknięcie.

Od dziś w świetlicach wiejskich nie będzie można organizować spotkań w ramach zebrań wiejskich, spotkań grup społecznych, lokalnych organizacji – Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckiej, Stowarzyszeń itp.

Zabronione jest także wynajmowanie tego typu obiektów. Wstrzymana została całkowicie działalność kulturalna w świetlicach wiejskich i nie będą się również odbywały zajęcia świetlicowe, gimnastyczno-rekreacyjne czy integracyjne oraz artystyczne.

Zamknięcie tego typu obiektów ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Świetlice wiejskie będą zamknięte do odwołania.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...