15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Nowa stanica już oficjalnie należy do śremskiego WOPR
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nowa stanica już oficjalnie należy do śremskiego WOPR

Kilka miesięcy temu Miejsko-Powiatowy oddział WOPR w Śremie otrzymał stanicę nad Jeziorem Grzymisławskim. Budynek wymagał generalnego remontu, który mimo przeciwności losu udało się przeprowadzić. W czwartek, 19 listopada w śremskim ratuszu odbyło się oficjalne podpisanie umowy użyczenia nieruchomości. Budynek zyskał też nowe oblicze.

26 lipca nastąpiło przekazanie stanicy WOPR w Śremie. Nowym zarządcą został Miejsko-Powiatowy oddział WOPR w Śremie. Członkowie oraz wolontariusze niemal natychmiast wzięli się do prac porządkowych. Kolejnym krokiem był generalny remont obiektu. Położono nową elewację, wylano posadzkę oraz położono płytki.

Po drodze pojawiły się jednak przeszkody. Na przełomie października i listopada świeżo wyremontowane pomieszczenia zalały fekalia z kanalizacji. –  Nasi członkowie w poniedziałkowe popołudnie wzięli się za dosyć nieprzyjemne sprzątanie, co poszło im szybko i sprawnie – zapewniają członkowie śremskiego oddziału WOPR.

W ostatnich dniach udało się zakończyć budowę zjazdu, placu oraz slipu przy stanicy. – Chcielibyśmy podziękować Panu Burmistrzowi Śremu Adamowi Lewandowskiemu za zapewnienie bezpiecznego i wygodnego dojazdu do slipu, z którego będzie korzystać policja, straż pożarna i nasz oddział – dodają członkowie.

Tymczasem w czwartek, 19 listopada w śremskim ratuszu burmistrz Śremu oraz przedstawiciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisali umowę użyczenia nieruchomości położonej nad jeziorem Grzymisławskim oddziałowi WOPR.

Jak czytamy na stronie ratusza, umowa obejmuje użyczenie części nieruchomości o pow. 860 m2 zabudowanej budynkiem, położonej w Śremie przy ul. Jeziornej, oznaczonej ewidencyjnymi numerami działek 2244 i 2243/4, z przeznaczeniem na stanicę WOPR. Zawarta została na 20 lat. Dokumenty sygnowali Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Prezes Zarządu Miejsko-Powiatowego WOPR w Śremie Krzysztof Gabrysiak.

Na koniec warto dodać, że trwają zapisy na kurs na stopnie ratownicze. Można zapisać się mailowo: woprsrem@gmail.com lub telefonicznie: 601 570 334. Szczegóły na plakacie poniżej. W galerii możecie również podpatrzeć proces odbudowy stanicy. 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....