3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Początek wojny katolicko-lewackiej?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Początek wojny katolicko-lewackiej?

W środę, 18 listopada radny PiS Robert Piątek pochwalił się na swoim profilu społecznościowym zdjęciami billboardu, który stoi przy rondzie im. Jana Pawła II w Śremie. Hasła, które pojawiły się na billboardzie nawiązują do treści katolickich.

– Pomysł zrodził się wśród lokalnych członków oraz sympatyków PiS, a także wśród młodych ludzi zaangażowanych w życie Kościoła. Mimo różnych koncepcji zdecydowaliśmy się na pozytywny przekaz. Przecież Bóg tak samo kocha ludzi z prawej i lewej strony. Aczkolwiek ten przekaz ma mieć wydźwięk duchowy, nie polityczny. Zależy nam na tym, by ludzie pamiętali o Bogu – wyjaśnia Robert Piątek, który zapowiada, że takich przekazów w Śremie pojawi się więcej.

Tymczasem kilka dni temu na tym samym billboardzie pojawiły się hasła przeciwne lub wręcz wrogie polskiemu kościołowi. Treści typu: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek; Pedofilia w kościele – zDziwisz się?; Sekret wiary? Pedofilia i dolary, spotkały się z dość dużym poparciem wśród społeczeństwa. Ta demonstracja jest pokłosiem ostatnich afer dotyczących ukrywania księży pedofilów i nagonki kościoła na kobiety i osoby LGBT, które domagają się swoich praw. Autorem tych haseł jest śremianin Bogdan Włodarczak.

Nareszcie ktoś mówi o tym na głos! Czas zacząć karać zwyrodnialców w sutannach, a nie tylko przenosić do innych parafii – komentuje pani Karolina

Choć trzeba zaznaczyć, że pojawiły się również głosy krytyczne. – Nie ma w tych hasłach merytoryki, logiki i prawdy. Jest za to zawiść i pogarda. Przeraża mnie to do czego posuwa opozycja, aby dojść do władzy. Wykorzystuje się frustrację społeczeństwa- szczególnie młodych ludzi- ukierunkowując ją na wyimaginowanego wroga i podsycając ją. Jest to niebezpieczna metoda, która może zakończyć się wojną domową – zauważa pan Roman. Czy ma rację? Czy czeka nas wojna lewacko-katolicka?

Warto też wspomnieć o wojnie plakatowej na słupach ogłoszeniowych w obrębie Śremu. Plakaty Strajku Kobiet są specjalnie zalepiane innymi afiszami, mówiącymi o bolszewickich potworach.

Początek wojny katolicko-lewackiej?

Dziś gołym okiem widać, że obrońcy kościoła postanowili wykorzystać tą samą broń co obrońcy praw obywatelskich. Kto wygra tę wojnę?

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...