27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremNa ten moment czekała wiele miesięcy
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Na ten moment czekała wiele miesięcy

Mamy dla was tylko dobre wieści. Ruszył remont w mieszkaniu socjalnym Żanety Stępy. Śremianka w końcu coraz szerzej się uśmiecha. Wielu dobrych ludzi wyciągnęło pomocną dłoń i zaoferowało swoje wsparcie w remoncie. Co udało się już załatwić?

Jako pierwszy swoją pomoc zaoferował Arkadiusz Dembiński, właściciel firmy Elektro-Dem. Mężczyzna zgodził się wymienić całą instalację elektryczną w mieszkaniu. Z kolei Józef Walkowiak z firmy Geo-System z Psarskiego zaproponował poprowadzenie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Te prace zostały już wykonane.

Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie architektki – Edyty Dobosz, właścicielki studia Ed Space, która zgodziła się zaplanować przestrzeń, tak by Żaneta z dziećmi w końcu mogli poczuć się jak we własnym domu.

Pomoże w tym z pewnością również bon o wartości 1000 zł, który zaoferowała hurtownia El-Bud ze Śremu. Natomiast Alicja Przepierzyńska z Al-Wit Trans kupiła ponad 100 sztuk płyt gipsowo-kartonowych. Wystarczą one na całe mieszkanie. Bardzo duży wkład w remont lokalu ma też firma lazienkaplus.pl, która obiecała częściowo wyposażyć łazienkę. Z kolei nowe okno zasponsoruje firma Abakus z Białegostoku.

Nie potrafię znaleźć słów, by wyrazić swoją wdzięczność wszystkim darczyńcom. Pięknie im dziękuję – mówi Żaneta Stępa

Swój „grosz” dołożył również Paweł Wawrzyniak z Pomocnej Dłoni. Do Pawła wykonałam tylko jeden telefon. Śremianin natychmiast zaoferował swoją pomoc. Zaproponował Żanecie miejsce w magazynie, by tam mogła składować pierwsze meble. Znalazł dla niej piękną kuchnię. Bez dwóch zdań na niego zawsze można liczyć.

Przypomnijmy, że Żaneta Stępa w maju tego roku uciekła z domu, z czwórką dzieci. Dach nad głową znalazła u swojej siostry. Gmina z czasem przekazała jej klucze do mieszkania socjalnego. Lokal jednak wymaga generalnego remontu. Cieszy nas jednak fakt, że po naszych wcześniejszych artykułach, kilka osób otworzyło swe serca. Również gmina zrobiła ukłon w stronę Żanety i zgodziła się partycypować w kosztach wymiany instalacji gazowej.

Potrzeb wciąż jest jednak sporo. Do mieszkania potrzebne będą nowe drzwi, podłogi, farby, kleje… Każda osoba lub firma, która zechce wesprzeć śremiankę może skontaktować się z naszą redakcją. Wpłat można dokonać również na konto Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie – nr 17 1090 1405 0000 0000 4001 1650 z dopiskiem „Dla Żanety”.

Zbiórka trwa również na portalu pomagam.pl

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe