3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleWjechał w dostawcze auto. Śmigłowcem trafił do szpitala

Wjechał w dostawcze auto. Śmigłowcem trafił do szpitala

Kierujący jednośladem mężczyzna został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala po tym, jak motorowerem wjechał w tył dostawczego auta.

Niespełna kwadrans po godzinie 15 do służb ratowniczych i policji wpłynęło zawiadomienie o zderzeniu dostawczego auta z motocyklem. Na miejscu okazało się, że jednoślad to nie motocykl, a motorower, a ucierpiał kierujący nim mężczyzna.

Na miejsce udali się ratownicy z Chrząstowa i Książa Wielkopolskiego oraz JRG Śrem. Z uwagi na brak wolnych karetek pogotowia do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR z bazy na poznańskiej Ławicy.

Helikopterem mężczyzn został przetransportowany do szpitala w Śremie. Jego stan ogólny jest dobry. Wstępne informacje wskazywały, że doznał on obrażeń nogi oraz głowy.

Kierowca jednośladu za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez wymaganych uprawnień został przez policję ukarany mandatami karnymi. Do zderzenia pojazdów doszło na DW 436 w Chrząstowie.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...