-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem „Jestem tu, by was wspierać”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Jestem tu, by was wspierać”

W czwartek, 12 listopada do Śremu zawitała posłanka Koalicji Obywatelskiej – Paulina Hennig-Kloska. - Kobiety w Śremie pokazały, że nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Jestem tu, by je wspierać – zapewnia posłanka. Co dla nich przywiozła?

Śremianki i śremianie kilkukrotnie głośno i dosadnie protestowali przeciwko ostatniemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który de facto zakazał aborcji w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że owe orzeczenie dotychczas nie zostało opublikowane. Wciąż jednak nie milkną echa tej decyzji. W całej Polsce każdego dnia odbywają się mniejsze lub większe protesty. Również w Śremie.

Paulina Hennig-Kloska pojawiła się na jednym ze śremskich protestów. Wówczas jedna z protestujących kobiet apelowała do polityków, by nie zbijali kapitału politycznego. – Patrzymy wam na ręce. Ta sytuacja jest wynikiem tego, że wcześniej politycy nie zadbali o to, by kobiety były bezpieczne. Mam nadzieję, że aborcja będzie czymś normalnym. Kobiety chcą wolnej aborcji – mówiła młoda kobieta.

W czwartek, posłanka kolejny raz podkreśliła, że zawsze będzie wspierać kobiety. Uważa także, że protesty powinny być oddolne, a nie sterowane przez partie polityczne. – Pojawiam się na protestach, bo jestem kobietą i uważam, że nie wolno w bestialski sposób zmuszać kobiet do rodzenia chorych dzieci. To barbarzyństwo! Tylko opór społeczny może to zatrzymać. A można ich powstrzymać – zapewnia Paulina Henng-Kloska.

Posłanka wyjaśnia, że podczas protestów tłumaczy kobietom jakie są ich prawa. Służy im pomocą prawną oraz przekonuje czym może skutkować orzeczenie TK. – Zauważyłam, że kobiety w mniejszych miejscowościach boją się policji i działań prokuratury. Są również szykanowane przez lokalne społeczeństwo. Muszę być dla nich wsparciem w takich sytuacjach – wyjaśnia.

Paulina Hennig-Kloska przywiozła do Śremu plakaty Strajku Kobiet oraz przypinki. Są one dostępne dla wszystkich chętnych w księgarni przy rynku.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...