3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Do trzech razy sztuka?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Do trzech razy sztuka?

Stało się! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz ogłosił trzeci przetarg dotyczący rozbudowy cmentarza. Dwa pierwsze zostały anulowane z uwagi na zbyt drogie oferty. Czy tym razem się uda?

Mimo że został umniejszony zakres prac, kwota zaproponowana przez wykonawców dotychczas była poza zasięgiem budżetu gminy. W drugim przetargu najniższa oferta wynosiła bowiem 1 923 504.23 zł. W kasie gminy zarezerwowano na ten cel 1,5 mln zł. Zamówienie zostało anulowane. Wówczas burmistrz uspokajał.

– Drugi przetarg został anulowany. Już wkrótce ogłosimy nowy przetarg z krótkim terminem składania ofert. Będziemy czekać na jego rozstrzygnięcie. Kolejny raz umniejszony zostanie zakres prac. W następnym roku natomiast uzupełnimy wykluczony zakres prac. Zostanie to uwzględnione w przyszłorocznym budżecie – zapewniał burmistrz Adam Lewandowski. I danego słowa dotrzymał.

W poniedziałek, 9 listopada został ogłoszony trzeci przetarg. Zgodnie z zapowiedzią zakres prac kolejny raz został umniejszony.

W ramach tego zadania zaplanowano wykonanie:

  • kolumbarium przeznaczone do pochówków urnowych;
  • ogrodzenie terenu;
  • ciągi pieszo-dojazdowe oraz piesze;
  • elementy małej architektury;
  • odwodnienie terenu działki;
  • sieć wod-kan;
  • zasilanie energetyczne;
  • kanalizacja teletechniczna.

Otwarcie ofert nastąpi 24 listopada. Wykonawca, jeśli uda się go tym razem wyłonić, musi zrealizować inwestycję do 31.01.2021. Ta data ma znaczenie, bowiem z oficjalnych informacji urzędu wynika, że wolnych miejsc grzebalnych wystarczy tylko do końca lutego 2021r.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....