9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Prawi i Sprawiedliwi piszą list do burmistrza
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Prawi i Sprawiedliwi piszą list do burmistrza

Mieszkańcy gminy Śrem kierują otwarty list do burmistrza. Nie podoba im się bowiem to, że opowiedział się on po stronie kobiet, które walczą o swe prawa

Przypomnijmy, że w sobotę, 31 października podczas Strajku Kobiet na fasadzie śremskiego ratusza pojawił się napis „Wybór, nie zakaz”. Był to jawny gest solidarności włodarza Śremu z protestującymi. Tymczasem prawi i sprawiedliwi mieszkańcy gminy Śrem nie godzą się na taki krok burmistrza. – Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań – piszą w liście do burmistrza.

Pod otwartym listem podpisy zbiera Robert Piątek, szef lokalnych struktur PiS. Swój podpis złożyło ponad sto osób. Z kolei Adam Lewandowski zapewnia, że całym sercem wspiera kobiety. – Bardzo wspieram to wszystko co się teraz dzieje i jest związane z wolnością. Panie już raz pokazały jaką mają siłę. Natomiast teraz Trybunał Konstytucyjny decyduje o czymś, co powinno być wypracowane w normalnych demokratycznych strukturach. Uważam, że wymaga to zmian i wspieram kobiety w walce o ich prawa – przekonywał kilka dni temu burmistrz Śremu.

List otwarty do Burmistrza Śremu

Szanowny Panie Burmistrzu!

W związku z jednoznacznym opowiedzeniem się Pana po stronie osób protestujących na ulicach naszego miasta, czego przykładem jest wyświetlenie hasła WYBÓR na budynku ratusza – Urzędu Miejskiego, publicznej instytucji wszystkich Śremian – wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań. Wykorzystywanie publicznych instytucji do wyrażenia indywidualnych przekonań politycznych i światopoglądu jest nie do zaakceptowania. Nie wszyscy mieszkańcy Śremu popierają ten protest, tym bardziej, że odbywa się w szczególnych okolicznościach pandemii koronawirusa. W społeczeństwach demokratycznych protesty są czymś naturalnym, zatem również protest grupy osób w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego nie jest niczym nadzwyczajnym. Natomiast to, co budzi uzasadnione kontrowersje i bulwersuje opinię publiczną, to forma tych protestów, czyli liczne manifestacje w czasie zakazu zgromadzeń. Stwarza to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Z kolei niedozwolone w przestrzeni publicznej wulgarne słownictwo dyskredytuje całą akcję. W tym kontekście lokalne społeczeństwo może odebrać działania Pana Burmistrza wręcz jako zachętę do łamania prawa.

Obowiązkiem Burmistrza jest pilnowanie i przestrzeganie porządku publicznego, kierowanie się prawem, bezstronnością i okazywanie szacunku wszystkim mieszkańcom. W obecnym czasie wymagamy ponadto troski o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta i gminy ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.

Apelujemy do Pana Burmistrza o podjęcie działań na rzecz dobra wspólnego.

Z poważaniem

Mieszkańcy miasta i gminy Śrem

Pod listem podpisali się:

Andrzejczak Anna, Biesiada Monika, Bitner Józef, Bitner Maria, Borowska Agnieszka, Borowska Weronika, Borowska Zofia, Borowski Maciej, Bugajewska Daria, Byra Barbara, Cabaj Agnieszka, Chmiel Teresa, Chmura Urszula, Chicheł Wiktor, Cieślak Mirosław, Cieślewicz Jerzy, Czapla Maria, Czubanowski Zygmunt, Dogondke Piotr, Domalska Ewa, Domalski Stanisław, Eliasz Sławomir, Frąckowiak Eleonora, Frąckowiak Ewa, Frąckowiak Zygmunt, Gawarecki Tadeusz, Górny Ryszard, Grzegorczyk Krzysztof, Grzegorczyk Beata, Jakowiec Aleksander, Jakowiec Małgorzata, Józefiak Emil, Klaczyński Tomasz, Klaczyńska Halina, Klinowski Leszek, Kłak Robert, Kołacki Jan, Langwinska Dorota, Lewandowska Katarzyna, Lewandowska Olga, Lewandowska Teresa, Łakowiecka Tatiana, Łakowiecki Marek, Łapińska Maria, Łapiński Bogdan, Ławniczak Wojciech, Łożyński Krzysztof, Mikołajczak Jolanta, Mikołajczak Małgorzata, Mikołajczak Zbigniew, Mirek Agnieszka, Mirek Marcin, Mizia Artur, Mizia Krystyna, Mizia Robert, Mrozek Agnieszka, Mrozek Andrzej, Narożny Leszek, Niedzielski Janusz, Nowak Mirosława, Pająk Radosław, Panas Agnieszka, Panas Krystian, Piątek Beata, Piątek Robert, Piechocki Roman, Pieczykolan Alicja, Pierzchalska Elżbieta, Pierzchalski Marek, Pietraszewski Piotr, Pietrowski Szymon, Ratajczak Aldona, Robakowski Stefan, Ruta Robert, Sielicka Józefa, Sieradzka Agnieszka, Sieradzka Wiktoria, Sieradzki Tomasz, Skorupka Genowefa, Skotarczak Aleksandra, Szałek Ewa, Szulczewska Anna, Szulczewski Piotr, Świetlik Zbigniew, Terka Dorota, Terka Jakub, Tokarewicz Janina, Tomyślak Tomasz, Wachowiak Rafał, Wawrzyniak Marian, Winiarska Maria, Winiarski Bogdan, Wojciechowski Janusz, Wojna Tomasz, Worsztynowicz Andrzej, Worsztynowicz Barbara, Worsztynowicz Halina, Zielińska Barbara, Zagłobińska Anna, Żakowska Maria.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...